ΑΠΟΕΛ - Οθέλλος Αθηαίνου 3-1 (φιλικό προετοιμασίας)

Ο αγώνας έγινε στο προπονητικό κέντρο «Αρχάγγελος»
Ball
Share

Νίκη με 3-1, για τον ΑΠΟΕΛ στο πρώτο φιλικό της ημέρας απέναντι στον Οθέλλο Αθηαίνου.

Ο Ricardo Sá Pinto επέλεξε τους Χριστοδούλου, Θεοδώρου, Πολυκάρπου, Καραμανώλη, Jefté, Fawaz, Βρόντη, Villafañez, Εφραίμ, Γαβριήλ και Tomané για την αρχική ενδεκάδα. Στο 40’ αντικατέστησε τον Villafañez, περνώντας στη θέση του, τον Marquinhos. Και τα δύο γκολ του πρώτου ημιχρόνου επιτεύχθηκαν από το σημείο του πέναλτι. Το σκορ άνοιξε η φιλοξενούμενη ομάδα στο 8’, ενώ το γκολ της ομάδας μας πέτυχε ο Marquinhos με εύστοχη εκτέλεση στο 45’.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Djiama αντικατέστησε τον Jefté. Στο 56’ Εφραίμ και Tomané συνδυάστηκαν με τον αρχηγό της ομάδας μας να σημειώνει το 2-1.

Στο 61’ ο Moreira πέρασε στη θέση του Εφραίμ και ο Κίττος στην θέση του Χριστοδούλου. Στο 64’ ο Καττιρτζής, αντικατέστησε τον Marquinhos.

Το 3-1 ήρθε στο 74’ μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή, διπλή απόκρουση του τερματοφύλακα στο πλασέ του Tomané και τον Γαβριήλ να σκοράρει στη συνέχεια.

Στο 78’ ο Ndongala πήρε τη θέση του Σταύρου Γαβριήλ.