ΑΠΟΕΛ 2-1 Ε.Ν. Παραλιμνίου
Tričkovski (57'), Almeida (82')
Κριβοκάπιτς (50’)

Θετικά, αποφασιστικά και νικηφόρα ολοκλήρωσε η ομάδα μας τις αγωνιστικές τις υποχρεώσεις για το 2010. Ήρεμα και με αυτοπεποίθηση μέχρι το τέλος οι ποδοσφαιριστές μας γύρισαν ένα δύσκολο παιχνίδι, όπως είχε εξελιχθεί.. Η νίκη μας ήταν πεντακάθαρη και η επικράτηση δίκαιη. Στην πρώτη της μόλις φάση του 2ου ημιχρόνου του αγώνα η Ένωση προηγήθηκε στο σκορ με γκολ που σημείωσε ο Κριβοκάπιτς στο 50ο λεπτό. Η ομάδα μας που είχε τεράστια ψυχικά αποθέματα ισοφάρισε στο 67ο λεπτό με γκολ του Τρισκόφσκι. Το πολύτιμο 2-1 πέτυχε ο Αλμείδα 8 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Στο γήπεδο υπήρχα πάνω από 9000 αποελίστες και η παρουσίας τους ήταν καταλυτική. Ένα μεγάλο ευχαριστώ. Μας οπλίζουν με δύναμη και πίστη και μας σπρώχνουν στις επιτυχίες με τον μοναδικό τρόπο που μόνο αυτοί ξέρουν.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Πουρσαϊτίδης, Ζόρζε, Γκριντσάροφ, Αλεξάνδρου (76’ Χαραλαμπίδης), Μοράις, Πίντο, Μαρσίνιο, Τρισκόφσκι (86’ Σατσιάς), Μαντούκα (64’ Αϊλτον), Σολάρι.

ΕΝΠ: Μιλοζέφσκι, Σπύρου, Τρένσον, Ντε Βουλφ, Μέρτακκας, Ίμσιοτ (66’ Φαρία), Κριβοκάπιτς (80’ Ζαννέτου), Γούμενος, Πέτσιτς (66’ Ντα Σίλβα), Ταρουμπούα, Μπέρτσιλ.

Κίτρινες Κάρτες: - / Πέτσιτς, Ταρουμπούα