Aílton José Almeida  (71')
Esteban Solari  (88')
Ivan Tričkovski  (71')
Nenad Mirosavljevic  (88')

Μετά από αρκετά καλή εμφάνιση η ομάδα μας κέρδισε απόψε εκτός έδρας τον ΕΡΜΗ Αραδίπου με 0-2. Η υπεροχή της ομάδα μας ήταν καθολική. Όπως παραδέχτηκε άλλωστε και ο προπονητής της αντίπαλης ομάδας, η επικράτηση του ΑΠΟΕΛ ήταν πέρα για πέρα δίκαιη. Ήταν ένας αγώνας με μεγάλο ενδιαφέρον που μας αφήνει ευχαριστημένους τόσο η νίκη, όσο και η συνολική απόδοση της ομάδα. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο προπονητής της ομάδα μας κ. Ιβάν Γιοβάνοβιτς συμπλήρωσε απόψε 193 συμμετοχές στον πάγκο του ΑΠΟΕΛ καταρρίπτοντας έτσι το προηγούμενο ρεκόρ που κατείχε ο Γιόζεφ Κιούνσλερ.

Το σκορ άνοιξε στο 12ο λεπτό ο Εστεμπάν Σολάρι. Στο  36ο λεπτό ο Σολάρι και πάλι με δεύτερο προσωπικό του γκολ πέτυχε το τελικό 0-2.

ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ: Χρυσοστόμου, Μαχράντζε, Ολιβέιρα, Ζόελ, Μπαρούν, Κατιάγκα, Γκόμεζ, Ρονκάτο (87΄ Χαϊλής), Βέντερ, Ζοεάνο, Παπαθανασίου (46΄ Πέδρο).

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Πουρσαϊτίδης, Αλεξάνδρου, Μαρσίνιο (82΄ Σατσιάς), Ζορζ, Γκριντσάροφ, Μοράις, Πίντο, Τρισκόφσκι (71΄ Αΐλτον), Μαντούκα, Σολάρι (88΄ Μιροσάβλιεβιτς).

Κίτρινες Κάρτες: Μπαρούν, Βέντερ, Γκόμεζ - Αλεξάνδρου, Γκριντσάροφ.