Aílton José Almeida  (64')
Esteban Solari
Ivan Tričkovski  (64')
Nenad Mirosavljevic  (87')

Την 7η συνεχόμενη νίκη της πέτυχε απόψε ο ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ κερδίζοντας την Δόξα με 3-1. Η επικράτηση της ομάδα μας που βρέθηκε πίσω στο σκορ ήταν καθαρή και δίκαιη. Είχαμε υπομονή στο παιχνίδι μας, δείξαμε χαρακτήρα και τελικά πήραμε το ζητούμενο που ήταν οι τρείς βαθμοί. Η συνολική απόδοση της ομάδας και το σκορ αφήνουν απόλυτα ικανοποιημένους τους πάντες στην ομάδα. Φανταστικός ήταν για μια ακόμη φορά και ο κόσμος της ομάδας. Στο ΓΣΠ βρέθηκαν απόψε 10000 περίπου θεατές. Το σκορ άνοιξε στο 17ο λεπτό ο Ενρίκε για την Δόξα. Στην συνέχεια  και συγκεκριμένα στο 39ο λεπτό η ομάδα μας εφτύχησε να ισοφαρίσει πριν το τέλος του ημιχρόνου με γκολ του Μποαβεντούρα. Στην επανάληψη η ομάδα μας στο 59ο λεπτό πήρε κεφάλι με άψογο κτύπημα πέναλτι του Μαντούκα. Ο θρίαμβος ολοκληρώθηκε με ένα εξαιρετικό γκολ του Τρισκόφσκι στο 83ο  λεπτό.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Γκριντσάροφ, Πουρσαϊτίδης, Σολάρι, Χαραλαμπίδης (77΄ Αλεξάνδρου), Μαντούκα (87΄ Μιροσάβλιεβιτς), Πίντο Κόντης, Μοράις, Αΐλτον (64΄ Τρισκόφσκι), Μποαβεντούρα.

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ: Πόζα, Ιμπεριάλε, Μαμπούγια, Οκκαρίδης (22΄ Δημητρίου), Μουστάκας, Εσκομπάρ, Ελευθερίου (79΄ Μόγιο), Γκόμεζ, Γκαλεάνο (50΄ Μάλατζ), Ενρίκε, Καμπρέρα.

Κίτρινες Κάρτες: Χαραλαμπίδης - Ελευθερίου, Ιμπεριάλε, Δημητρίου, Μαμπούγια.