Σάββας Πουρσαϊτίδης
Χρύσης Μιχαήλ  (90+3')
Aílton José Almeida
Ivan Tričkovski

Μετά από εξαιρετική εμφάνιση το ΑΠΟΕΛ κέρδισε πολύ καθαρά και δίκαια την Ομόνοια με 3-0. Το ξεκίνημα ήταν εκπληκτικό και μόλις στο 27ο λεπτό η ομάδα μας κατόρθωσε να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 3-0. Στην επανάληψη λόγω των όσων συνέβηκαν (διακοπή του αγώνα λόγω ρήψης βεγγαλικών στον αγωνιστικό χώρο) έπεσε όπως ήταν φυσιολογικό ο ρυθμός του παιχνιδιού. Ήταν μια σημαντική νίκη για το γόητρο της ομάδας μας. Τα γκολ του αγώνα πέτυχαν οι Μποαβεντούρα με κεφαλιά στο 5ο μόλις λεπτό, Πίντο με προβολή και σούρ στο 8ο λεπτό και το τελικό ο Αΐλτον με κοντινό πλασέ στο 27ο λεπτό..

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Πουρσαϊτίδης, Κόντης, Ζορζ (32΄ Γκριντσάροφ), Μποαβεντούρα, Μοράις, Πίντο, Μαρσίνιο (90+3 Μιχαήλ), Τρισκόφσκι, Χαραλαμπίδης (90+13 Μαντούκα), Αΐλτον.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Γιωργαλλίδης, Ντάβιντσον, Μπουθόν, Βέντσελ, Χαραλάμπους, Κασέκε (80΄ Ρουέδα), Λεάντρο, Μακρίδης, Εφραίμ (90+9 Αβραάμ), Αλωνεύτης (46΄ Λούα Λούα), Κωνσταντίνου.

Κίτρινες Κάρτες: Πουρσαϊτίδης, Αΐλτον, Μοράις - Αλωνεύτης, Γιωργαλλίδης, Λεάντρο, Μπουθόν, Χαραλάμπους, Εφραίμ, Κασέκε, Λεάντρο.