ΑΠΟΕΛ 1-2 ΑΠΟΛΛΩΝ
Zewlakow (23')
Μπαγκούρα (1’), Κιντέρος (72’)

Άτυχη στάθηκε απόψε η ομάδα μας αφού έχασε στο τελικό Κυπέλλου από τον Απόλλωνα με 1-2. Η ομάδα μας η οποία παρόλο που δέχτηκε από νωρίς το γκολ, εντούτοις δεν έχασε την ψυχραιμία της και έλεγχε το παιχνίδι. Δημιούργησε τις ευκαιρίες και τελικά στο 23ο λεπτό σε ένα πολύ ωραίο συνδυασμό των Κοσόφσκι και Ζεβλάκοφ, ο δεύτερος με κεφαλιά πετυχαίνει την ισοφάριση. Το παιχνίδι συνεχίστηκε με την ομάδα μας να πιέζει χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε δυνατά και στο 64’ έχασε μια μοναδική ευκαιρία με τον Χαραλαμπίδη.  Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 71’ ο Απόλλωνας καταφέρνει να πετύχει το 1-2. Τα υπόλοιπα λεπτά συνεχίστηκαν στους ίδιους ρυθμούς με την ομάδα μας να πιέζει και να προσπαθεί να δημιουργήσει την ευκαιρία χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει. Έτσι με το τελικό σφύριγμα του ιταλού Ροσέτι, η ομάδα του Απόλλωνα πανηγύρισε την κατάκτηση του τίτλου.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Πουρσαϊτίδης, Κόντης, Μπρούερς (88’ Μαρσίνιο), Χάτζι (81’ Αλεξάνδρου), Μιχαήλ (81’ Παουλίστα), Μοράις, Πίντο, Χαραλαμπίδης, Κοσόφσκι, Ζεβλάκοφ.

Απόλλων: Σβαλόφσκι, Λόπες, Σάλες, Μερκής, Σεγκάρες, Οσενί, Κιντέρος, Μπαγκούρα, Αβραάμ (82’ Νεβά), Νούνιες, Ατόρνο (76’ Λάι).

Κίτρινες: Οσενί, Νούνιεθ, Σάλες - Χάτζι, Ζεβλάκοφ, Μοράις, Πουρσαϊτίδης.