ΟΜΟΝΟΙΑ 1-0 ΑΠΟΕΛ
Αλωνεύτης (17’)

Με 1-0 έχασε σήμερα το απόγευμα  η ομάδα μας από την Ομόνοια στην προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας η οποία ξεκίνησε το παιχνίδι δυνατά και έχασε 2 πολύ καλές ευκαιρίες, μία στο 6ο λεπτό με τον Ζεβλάκοφ και μία στο 14ο με τον Χαραλαμπίδη. Δυστυχώς όμως όπως είναι γνωστό τα λάθη πληρώνονται, ένα λάθος της άμυνας της ομάδα μας ήταν αρκετό για να πετύχει η Ομόνοια το γκολ και να αποσυντονίσει την ομάδα μας η οποία παρόλο που είχε την κατοχή και τον έλεγχο την μπάλας, εντούτοις δεν κατάφερε να ισοφαρίσει. Έτσι το ημίχρονο τελείωσε με το σκορ να βρίσκεται στο 1-0.

Στην επανάληψη η ομάδα μπήκε στο γήπεδο με ξεκάθαρη αποστολή, την ισοφάριση. Οι ποδοσφαιριστές μας ανέβασαν ρυθμό και απόδοση, ωστόσο δεν κατάφεραν το επιθυμητό αποτέλεσμα με επακόλουθο την λήξη του παιχνιδιού.

Ομόνοια: Γιωργαλλίδης, Ντάβιντσον, Κακά (46’ Καρυπίδης), Βέντσελ, Χαραλάμπους, Κασέκε, Μακρίδης, Λεάντρο, Χριστοφή, Αλωνεύτης (89’ Ζλόγκαρ), Ρενχίφο (74’ Ζουράφσκι).

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Κόντης, Γκριντσάροφ, Μπρούερς (82’ Σολωμού), Χατζί, Μιχαήλ, Μοράις (70’ Παουλίστα), Πίντο, Κοσόφσκι, Χαραλαμπίδης (46’ Αλεξάνδρου), Ζεβλάκοφ.

Κίτρινες: Χαραλάμπους, Κασέκε, Αλωνεύτης - Πίντο, Παουλίστα.