Μαρίνος Σατσιάς  (17')
Νεκτάριος Αλεξάνδρου
Jean Paulista  (54')
Marcin Zewlakow

Τεράστιας σημασίας νίκη με 2-1 πήρε σήμερα το  απόγευμα η ομάδα μας στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Β’ φάσης και ανέβηκε στην τρίτη θέση του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι χαλαρά και είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Στο 24ο λεπτό μετά από συνδυασμό των Πίντο, Αλεξάνδρου η μπάλα έφτασε στον Ζεβλάκοφ ο οποίος με πλασέ πέτυχε το 0-1.  Το παιχνίδι συνεχίστηκε με την ομάδα του Απόλλωνα να αντιδράσει με αποτέλεσμα 3 λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου να καταφέρνει την ισοφάριση.

Στην επανάληψη η ομάδα συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς με τον Ζεβλάκοφ και πάλι να χάνει μια πολύ καλή ευκαιρία στο 56ο λεπτό για το 1-2. 15 λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 70ο λεπτό και πάλι ο Ζεβλάκοφ με μπαλιά στον Χαραλαμπίδη και ο δεύτερος με δυνατό σουτ πέτυχε το 2ο τέρμα για την ομάδα μας κάνοντας το σκορ 1-2. Το παιχνίδι συνεχίστηκε με την ομάδα μας να κρατά το σκορ μέχρι την λήξη παίρνοντας έτσι τους 3 πολύτιμους βαθμούς που ανέβασαν την ομάδα μας στην 3η θέση και σε συνδυασμό με την ισοπαλία της ομόνοιας η διαφορά μειώθηκε στους 8 βαθμούς.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Σβαλόσκι, Θεοφίλου, Σεγκάρες, Μερκής, Νεβά (46’Σάλες), Κιντέρος, Οσενί, Λάι (59’Αβραάμ), Ματούσοβιτς, Σανγκόι, Ατόρνο.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Χατζί (76’Μπρούερς), Ηλία, Γκριντσάροφ, Κόντης, Μοράις, Σατσιάς (17’Πίντο), Χαραλαμπίδης, Αλεξάνδρου, Μαρσίνιο (54’Παουλίστα), Ζεβλάκοφ.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γκριντσάροφ (4η), Μοράις, Αλεξάνδρου.

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Χαραλαμπίδης (2η κίτρινη), Σεγκάρες.