ΑΠΟΕΛ 0-1 ΟΜΟΝΟΙΑ

Αλωνεύτης (49')

Αρχή στην Β’ φάση του πρωταθλήματος με ήττα έκανε η ομάδα μας σήμερα το απόγευμα απέναντι στην Ομόνοια. Η ομάδα μας παρά το γεγονός ότι και στο σημερινό παιχνίδι ήταν η ομάδα που δημιούργησε τις ευκαιρίες και δικαιούταν την νίκη, εντούτοις στο τέλος έχασε τους 3 πολύτιμους βαθμούς και η διαφορά διευρύνθηκε στους 10 βαθμούς. Στο πρώτο μέρος η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά, δημιούργησε τις ευκαιρίες  και έφτασε αρκετές φορές κοντά στο γκολ.

Στην επανάληψη η ομόνοια εκμεταλλευόμενη κενά στην άμυνα της ομάδας μας κατάφερε να κάνει το 0-1. Η ομάδα μη έχοντας άλλη επιλογή βγήκε μπροστά και προσπάθησε για την ισοφάριση με καλύτερη φάση αυτή στο 73ο λεπτό με σουτ του Χρύση το οποίο αιφνιδίασε τον Γιωργαλλίδη, η μπάλα όμως πέρασε λίγο έξω. Στην συνέχεια δημιουργήθηκαν 1-2 ευκαιρίες χωρίς όμως να επιτευχθεί το επιθυμητό.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Ζόρζε (46’Μοράις), Κόντης, Γκριντσάροφ, Κουτσόπουλος, Μιχαήλ (73’Σολωμού), Πίντο, Χαραλαμπίδης, Αλεξάνδρου, Μαρσίνιο (79’Κοσόφσκι), Ζεβλάκοφ.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Γιωργαλλίδης, Ντάβιντσον, Αλαμπί, Βέντσιελ, Χαραλάμπους, Κασέκε, Μακρίδης, Λεάντρο (66’Αγκουιάρ), Αλωνεύτης, Εφραίμ (77’Χριστοφή), Ρενκίφο (68’Κωνσταντίνου).

Κίτρινες Κάρτες: Πίντο, Ζόρζε (4η) – Χαραλάμπους (6η)