Jean Paulista  (12')  (90+4')
Marcin Zewlakow  (12')
Mario Breska  (46')
Nenad Mirosavljevic  (90+4')

Μεγάλη νίκη πέτυχε σήμερα η ομάδα μας έναντι της ΑΕΛ με 1-0, στα πλαίσια  της 24η αγωνιστικής του πρωταθλήματος Marfin Laiki. Η νίκη αυτή έχει τόσο βαθμολογική όσο και ψυχολογική σημασία, αφού η ομάδα βρήκε ξανά τον ρυθμό της μετά την κακή εικόνα των 3 τελευταίων αγωνιστικών. Στα αγωνιστικά η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και διεκδίκησε την νίκη. Στο  11ο λεπτό ο Μιχαήλ με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα της ΑΕΛ. Με την επίτευξη του γκολ αυτού η ομάδα μας χαλάρωσε και έπαιξε πλέον το γνωστό δικό της παιχνίδι. Και αυτή την φορά όμως δεν έλειψαν οι χαμένες ευκαιρίες αφού σε τρεις τουλάχιστο περιπτώσεις η ομάδα μας έφτασε πάρα πολύ στο γκολ.

Στην επανάληψη η ομάδα μας ξεκίνησε χαλαρά με αποτέλεσμα η ομάδα της ΑΕΛ σε 1-2 περιπτώσεις να καταστεί απειλητική.  Όλες όμως αποκρούστηκαν από τον Χιώτη με απόλυτη επιτυχία διατηρώντας έτσι το προβάδισμα. Στην συνέχεια η ομάδα βρήκε και πάλι τον ρυθμό της και 20 λεπτά πριν την λήξη δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για 2ο τέρμα, χωρίς ωστόσο καμία να καταλήξει στα δίκτυα. Με την λήξη του παιχνιδιού η ομάδα μας παίρνει δικαιωματικά την νίκη και τους 3 πολύτιμους βαθμούς.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Πουρσαιτίδης, Κουτσόπουλος, Γκριντσάροφ, Κόντης, Μοράις, Μιχαήλ, Κοσόφσκι (75’ Μαρσίνιο), Μπρέσκα (46’ Αλεξάνδρου), Μιροσάβλεβιτς, Ζεβλάκοφ (12’ Παουλίστα)

ΑΕΛ: Τσοντοφάλσκι, Κακογιάννης, Ντ. Τζούνιορ, Ντικουμάνα, Οουόν, Κέρκες (77’ Κροστανόφσκι), Φερνάντες, Μπόρμπελι, Βάργκας (86’ Ρ. Τζούνιορ), Γαρπόζης (60’ Γκοζάλες), Σερτζάο.

Κίτρινες Κάρτες: Γκριντσάροφ, Χιώτης – Κέρκεζ, Φερνάντες.