Jean Paulista  (88')  (90+5')
Marcin Zewlakow  (88')
Mario Breska  (78')
Nenad Mirosavljevic  (90+5')

Σημαντική νίκη πέτυχε και σήμερα η ομάδα μας με 4-1 απέναντι στην ΑΠΕΠ, γεγονός που την φέρνει και πάλι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα και με ένα παιγνίδι λιγότερο. Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι χαλαρά με αποτέλεσμα να δεκτή πρώτη τέρμα στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης. Στην συνέχεια όμως αντέδρασε, ανέβασε ρυθμούς και επιβλήθηκε στο γήπεδο έτσι όπως αυτή ξέρει . Ένα λεπτό πριν την λήξη του α’ ημιχρόνου και μετά από εκτέλεση κόρνερ από τον Χαραλαμπίδη, ο Μιροσάβλιεβιτς με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Στην επανάληψη η ομάδα συνέχισε με την ίδια ένταση και ρυθμό, με αποτέλεσμα στο 54ο λεπτό με σουτ του Χαραλαμπίδη επιτυγχάνεται το 2-1. Οι πιέσεις συνεχίστηκαν και στο 86ο λεπτό με σέντρα από τον Μιροσάβλιεβιτς, ο Χαραλαμπίδης πετυχαίνει το 3-1, κάνοντας ακόμη πιο εύκολο το έργο της ομάδας. Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε από τον Μιροσάβλιεβιτς στο 92ο λεπτό όπου έκανε το τελικό 4-1, χαρίζοντας έτσι στην ομάδα μας την νίκη και τους 3 πολύτιμους βαθμούς.

ΑΠΕΠ: Τζενάμο, Πράδο, Γκαρσία, Γκράβερσεν, Ζοάο Πάολο, Γιαγκουδάκης, Γουίτζι (69’ Χάμιλτον), Γκερέρο, Σαριτιάρ, Κριέζιου (85’ Πιττάκας), Γκέλσον (78’ Βίλεμσεν).

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Κουτσόπουλος Πουρσαϊτίδης, Κόντης, Γκριντσάροφ, Μιχαήλ, Χαραλαμπίδης (93’ Μαρσίνιο), Μοράις, Μπρέσκα (78’ Μπρούερς), Μιροσάβλιεβιτς, Ζεβλάκοφ (88’ Πουλίστα).

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γκράβενσεν