Jean Paulista
Mario Breska
Ανδρέας Παπαθανασίου  (46')
Αιμίλιος Παναγιώτου  (72')

Νίκη πρόκριση πέτυχε απόψε η ομάδα μας σε ένα παιχνίδι καθαρά διαδικαστικού χαρακτήρα αφού το 5-0 του πρώτου παιχνιδιού ουσιαστικά έδωσε την πρόκριση στην ημιτελική φάση του θεσμού. Έτσι η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι με χαλαρούς ρυθμούς που θύμιζαν περισσότερο προπόνηση παρά αγώνα κυπέλλου. Παρόλα αυτά η ομάδα μας έχασε μια πάρα πολύ καλή ευκαιρία για γκολ στο 12ο λεπτό με τον Παουλίστα.

Στην επανάληψη η ομάδα ανέβασε ρυθμούς και  δημιούργησε δύο καλές ευκαιρίες με Παπαθανασίου και Μπρούερς.  Στο 76ο λεπτό μετά από σέντρα του Μπρέσκα, ο Χαραλαμπίδης με κεφαλιά έκανε το 0-1, σκορ που παρέμεινε μέχρι την λήξη του αγώνα.

ΕΡΜΗΣ: Παπαδόπουλος, Κίσσι, Τζαϊλσον (44’ Μυλωνάς), Βϊσχάιμερ, Γόγολος (26’ Ολιβέιρα), Σερτζίνιο, Τζόκα, Σεμπαστιάο, Μπέμπα, Γκιλ, Ζιλμπέρτο.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Μπρούερς, Ζόρζε (46’ Παπαθανασίου), Κόντης, Χατζί, Μιχαήλ (72’ Παναγιώτου), Πίντο (59’ Αντωνιάδης), Χαραλαμπίδης, Μπρέσκα, Σολωμού, Παουλίστα.

Ερμής Αραδίππου 2-4 ΑΠΟΕΛ

24/05/2015 - Κυριακή 17:00 Match review

Π 24/05 Ερμής Αραδίππου VS ΑΠΟΕΛ 2 - 4
Κ 20/05 ΑΠΟΕΛ VS ΑΕΛ 4 - 2
Π 16/05 ΑΠΟΕΛ VS ΑΕΚ Λάρνακας 1 - 1
Π 10/05 Απόλλωνας Λεμεσού VS ΑΠΟΕΛ 1 - 0