ΑΠΟΕΛ 5-0 ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ

Ακόμη ένα τρίποντο πέτυχε απόψε η ομάδα μας έναντι στην ομάδα του Άρη με 5-0. Πέραν των 3 βαθμών η ομάδα μας απέδειξε ότι η σκληρή δουλειά και η ομαδικότητα φέρνει αποτελέσματα. Από τα πρώτα κιόλας λεπτά η ομάδα μας έδειξε ξεκάθαρα τις προθέσεις τις. Έτσι στο 20ο λεπτό  με συντονισμένες ενέργειες και σέντρα του Ζεβλάκοφ, ο «Μίρο» με μια ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα κάνοντας το 1-0. Η συνέχεια γνωστή. Η ομάδα ανεβάζει ρυθμούς και 15 λεπτά αργότερα μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κόντης με ένα εντυπωσιακό άλμα πετυχαίνει το 2-0 κάνοντας τα πράγματα ακόμη πιο εύκολα για την ομάδα μας.

Στην επανάληψη η ομάδα μας πιο ψύχραιμη και χωρίς άγχος κράτησε χαλαρούς ρυθμούς. Η ομάδα του Άρη ξεκίνησε το δεύτερο μισό με επιθετικές διαθέσεις δημιουργώντας μάλιστα και δύο καλές φάσεις. Αυτό ανάγκασε τους ποδοσφαιριστές μας να ανταποδώσουν. Έτσι στο 73ο λεπτό ο  Γκριντσάροφ έγραψε το 3-0 και δύο λεπτά αργότερα Πίντο και Ζεβλάκοφ με ωραίες κινήσεις δίνουν την μπάλα στον Χαραλαμπίδη, ο οποίος με την σειρά του πλάσαρε εύστοχα για το 4-0.  6 λεπτά αργότερα μετά από εκτέλεση φάουλ από τον Χαραλαμπίδη, ο Μπρέσκα με θεαματικό εν κινήση σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.

ΑΠΟΕΛ: Κίσσας, Πουρσαϊτίδης, Κουτσόπουλος(85’Χατζί), Γκριντσάροφ, Κόντης, Μιχαήλ(85’Ζόρζε), Μοράις, Πίντο, Χαραλαμπίδης, Ζεβλάκοφ, Μιροσάβλιεβιτς(76’Μπρέσκα).

ΑΡΗΣ: Ασπρογένους, Βουρεξάκης, Πινέιρο, Σάλομον(65’ Μάρκου), Κορολόφσκι, Στογιάνοβιτς, Έμπερλε, Ιωάννου, Ρεσίσκις(46’Αγκίρε), Μίχαλτσια, Φερέιρα.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Φερέιρα, Αγκίρε