ΑΠΟΕΛ 5-0 ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ

Μεγάλη νίκη πέτυχε απόψε η ομάδα μας έναντι στον Ερμή Αραδίππου στα πλαίσια της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου, η οποία νίκησε με 5-0. Με την νίκη της αυτή ουσιαστικά βρίσκεται με το ένα πόδι στην ημιτελική φάση. Το παιχνίδι ξεκίνησε χαλαρά με την ομάδα μας να ελέγχει τον ρυθμό του παιχνιδιού. Μετά τα πρώτα 15 λεπτά η ομάδα μας ανέβασε ρυθμούς και το αποτέλεσμα δεν άργησε να φανεί. Στο 17ο λεπτό ο Πίντο μετά από μια ωραία πάσα του Πουρσαϊτίδη άνοιξε το σκορ και έκανε το 1-0. Η συνέχεια εξίσου δυνατή με την ομάδα μας να χάνει τις ευκαιρίες για περισσότερα γκολ. Το 2-0 σημείωσε ο Μιροσάβλιεβιτς στην εκπνοή του ημιχρόνου μετά από μια έξυπνη πάσα του Ζεβλάκοφ.

Στην επανάληψη η ομάδα μας πιο άνετη μπήκε στο γήπεδο με ψυχραιμία και επέβαλε πλέον τον δικό της ρυθμό. Η ομάδα του Ερμή δεν κατάφερε να αντιδράσει, ούτε να αντισταθεί στον ρυθμό του παιχνιδιού μας. Έτσι με τέρματα των Κουτσόπουλου στο 59’ και Μιροσάβλιεβιτς στο 75’ και 90’ η ομάδα μας πέτυχε το τελικό 5-0.

ΑΠΟΕΛ: Κίσσας, Πουρσαϊτίδης, Κουτσόπουλος, Κόντης, Γκριντσιάροφ, Μιχαήλ, Μοράις, Πίντο(79’ Σολωμού), Κοσόφσκι(60’ Χαραλαμπίδης), Μιροσάβλιβιτς, Ζεβλάκοφ(70’ Μπρέσκα)

ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ: Μορένο, Γόγολος, Λάμπρου, Μπαρούν(46’Τζαϊλσον), Γκιλ, Μπέμπα, Μαχράντζε(46’ Σεμπαστιάο), Κατιάνγκα, Ολιβέιρα, Βέντερ (63’Σερτζίνιο), Ζοεάνο

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μοράις – Κατιάνγκα, Ζοεάνο, Ολιβέιρα, Γόγολος.