Jean Paulista  (46')
Marcin Zewlakow  (65')
Mario Breska  (65')
Nenad Mirosavljevic  (82')

Ακόμα μία νίκη πέτυχε απόψε η ομάδα μας απέναντι στον Ερμή με 1-0 στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του Παγκύπριου Πρωταθλήματος Marfin Laiki, διατηρώντας έτσι την ομάδα μας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα πέτυχε στο 7ο μόλις λεπτό ο Κοσόφσκι, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Παουλίστα. Στην συνέχεια η ομάδα μας πιο άνετη διατήρησε τους ρυθμούς και έπαιξε χαλαρά χωρίς ιδιαίτερη πίεση, προσπαθώντας παράλληλα για την επίτευξη και 2ου γκολ. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα δυο καλές ευκαιρίες, μία στο 33’ με τον Μπρέσκα και μία στο 45’ με τον Παουλίστα.

Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε πιο δυνατά και επιδίωξε και πάλι το δεύτερο γκολ  πρώτα με κεφαλιά του Κοσόφσκι στο 47’ και οκτώ λεπτά αργότερα με τον Μιροσάβλιεβιτς. Το παιχνίδι συνεχίστηκε στους ίδιους ρυθμούς μέχρι το τέλος με το τέλος, διατηρώντας την ομάδα μας στην κορυφή.

ΑΠΟΕΛ: Κίσσας, Ζόρζε, Πουρσαϊτίδης, Κοσόφσκι, Σατσιάς, Παουλίστα(46’ Πίντο), Κόντης, Μοράις, Μιροσάβλιεβιτς(82’ Χαραλαμπίδης), Χατζί, Μπρέσκα(65’ Ζεβλάκοφ).

ΕΡΜΗΣ: Χρυσοστόμου, Λάμπρου, Μπαρούν, Μαχράτζε(61’Νοκουέιρο), Γκιλ, Γόγολος(74’ Τζαίλσον), Ντα Σίλβα, Παύλου, Ρονγκάτο( Βέντερ), Μπέμπα, Περέιρα

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπαρούν