Χρύσης Μιχαήλ
Jean Paulista  (71')
Marcin Zewlakow  (84')
Nenad Mirosavljevic  (89')

Ακόμη μία νίκη πέτυχε απόψε η ομάδα μας με 2-1 απέναντι στην Δόξα στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος διατηρώντας την έτσι μόνη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Η ομάδα μας που βρέθηκε από νωρίς να χάνει με 1-0, όχι μόνο δεν έχασε την δυναμική και τον ρυθμό της αλλά απόδειξε ακόμη μια φορά την ψυχή που διαθέτει. Με σοβαρότητα και υπομονή κατάφερε 3 λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου να ανατρέψει το εις βάρος της αποτέλεσμα και να πάει στα αποδυτήρια με άλλη ψυχολογία. Πρωταγωνιστής για ακόμη μία φορά ο Μιροσάβλιεβιτς.

Στην επανάληψη η ομάδα μας ξεκίνησε χαλαρά, χωρίς άγχος και με αργές αλλά μεθοδικές κινήσεις κατάφερε να διατηρήσεις το σκορ στο 1-2.  Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 57’ ο Μιροσάβλιεβιτς έχασε την ευκαιρία για να πετύχει και 3ο τέρμα  όταν μόνος απέναντι στον Πάιβα, πλάσαρε και η μπάλα κατέληξε δίπλα από το δοκάρι .

ΔΟΞΑ: Πάϊβα, Ριμπέιρο, Νικολάου, Μαγκουάλντε, Ντουάρτε, Μαλά (82’ Πολυκάρπου), Αντρέ, Σαβέντρα, Μαρκάσα (76’ Μέντεζ), Ενρίκε, Λίμα ( 24’ Εγκόκο).

ΑΠΟΕΛ: Κίσσας, Χατζί, Κόντης, Μπρούσερ, Ηλία, Μοράις, Μιχαήλ, Χαραλαμπίδης (84’ Ζεβλάκοφ), Κοσόφσκι, Παουλίστα (71’ Πίντο), Μιροσάβλιεβιτς (90’ Ζόρζε).

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μαρκάσα (4η)