Χρύσης Μιχαήλ
Marcin Zewlakow  (63')
Nenad Mirosavljevic
Ανδρέας Παπαθανασίου  (80')

Παρά τις πολλές απουσίες που είχε η ομάδα μας στο σημερινό παιχνίδι έναντι στην Πέγεια, κατάφερε να πάρει τους 2 πολύτιμους βαθμούς και ανεβεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Η ομάδα μας με το καλημέρα πέτυχε το 1-0 με γκολ του Ζεβλάκοφ στο 2ο μόλις λεπτό. Στην συνέχεια το παιχνίδι κινήθηκε σε χαλαρούς ρυθμούς μέχρι και την λήξη του α’ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα μας διατήρησε το σκορ μέχρι το  84ο λεπτό όπου μετά από φάουλ που έγινε στον Παπαθανασίου, ο Χρύσης Μιχαήλ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-0. Έξι λεπτά αργότερα και πάλι μετά από φάουλ στον Πουρσαϊτίδη αυτή την φορά, ο Μιροσάβλεβιτς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πετυχαίνει το 3-0. Όμως τα πέναλτι δεν τελείωσαν … αυτή την φορά για την Πέγεια εκτελεί ο Σεμέδο και διαμορφώνει το τελικό 3-1.

ΑΠΟΕΛ: Κίσσας, Πουρσαιτίδης, Ηλία, Ζόρζε, Μοράις, Μιχαήλ, Πίντο(80' Παπαθανασίου), Κοσόφσκι, Αλεξάνδρου(46' Σατσιάς), Μιροσάβλεβιτς, Ζεβλάκοφ (63' Σολομού)

ΑΠΟΠ / ΚΙΝΥΡΑΣ ΠΕΓΕΙΑΣ: Μπάρτι, Ταλ, Γαλάνης(85' Μπεντζελούν), Γκριμαλντί, Σαμάρας, Βιτάλι, Ζίνκο, Ζέλκοβιτς, Μάρκες(61' Νεοφύτου) , Γκονζάλες (78' Ντα Σίλβα), Σεμέδο

Κίτρινες Κάρτες: Ηλία, Σολωμού - Γκριμαλντί, Βιτάλι, Σεμέδο, Μπάρντι, Ντα Σίλβα, Μπεντζελούν.