ΟΜΟΝΟΙΑ 1-1 ΑΠΟΕΛ
Κωνσταντίνου (54')
Zewlakow (79')

Ισόπαλο 1-1 τελείωσε το ντέρμπι μεταξύ της ομάδα μας και της Ομόνοιας στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος MARFIN LAIKI. Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι δυνατά και μόλις στο 3ο λεπτό έχασε την ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ όταν μετά από σέντρα του Κοσόφσκι, ο Μιροσάβλιεβιτς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Κοτσόλη. Μετά από αυτή την φάση, το παιχνίδι συνεχίστηκε με τις δυο ομάδες να ρίχνουν ρυθμούς και να διατηρούν το ενδιαφέρον στα ύψη. Το ημίχρονο βρίσκει τις 2 ομάδες  στο 0-0.

Στην επανάληψη το παιχνίδι ξεκίνησε και πάλι δυνατά με την Ομόνοια να πετυχαίνει το γκολ στο 54ο λεπτό με κεφαλιά του Κωνσταντίνου κάνοντας το 1-0. Αμέσως μετά ανέβηκαν ακόμη περισσότερο οι ρυθμοί με την ομάδα μας να πιέζει για την ισοφάριση. Η λύση δόθηκε στο 78’ από τον Γιοβάνοβιτς, ο οποίος στην πρώτη αλλαγή της ομάδας μας βάζει μέσα τον Ζεβλάκοφ στην θέση του Μιχαήλ. Ένα λεπτό αργότερα, ο Ζεβλάκοφ δικαιώνει την επιλογή του προπονητή όταν μετά από εκτέλεση φάουλ από τον Χαραλαμπίδη, αυτός με θεαματικό τρόπο ρίχνει την μπάλα στα δίκτυα του Κοτσόλη, ισοφαρίζοντας το παιχνίδι. Τα υπόλοιπα λεπτά κύλησαν χωρίς κάτι αξιόλογο κι έτσι το παιχνίδι τελείωσε ισόπαλο με 1-1.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Κοτσόλης, Αλαμπί, Ντάβιντσον, Καρυπίδης, Χαραλάμπους, Κασέκε (78΄ Παναγή), Αγκουιάρ (46΄ Ζλόγκαρ), Μακρίδης, Εφραίμ, Κωνσταντίνου, Αλωνεύτης (66΄ Χριστοφή).

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Ηλία (78΄ Ζεβλάκοφ), Ζορζ, Μπρούρσε, Πουρσαϊτίδης, Μιχαήλ, Μοράις, Χαραλαμπίδης, Κοσόφσκι, Πίντο, Μιροσάβλιεβιτς (90΄ Παουλίστα).

Κίτρινες Κάρτες: Αγκουιάρ, Κασέκε (4η) - Ζορζ, Μπρούρσε.