ΑΠΟΕΛ 1-1 ΑΠΟΛΛΩΝ
Μπανγκούρα (19')

Ισόπαλο 1-1 τελείωσε το παιχνίδι της ομάδας μας με τον Απόλλωνα, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Marfin Laiki. Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα του Απόλλωνα να ελέγχει τον ρυθμό του παιχνιδιού, με αποτέλεσμα στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης να ανοίξει το σκορ με γκολ του Μπανγκούρα. Στην συνέχεια το παιχνίδι κινήθηκε στα ίδια επίπεδα με την ομάδα μας να χάνει την πρώτη καλή της  φάση για γκολ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 44ο λεπτό όταν σε φάουλ του Πίντο η μπάλα εξουδετερώνεται από τον Σβαλόφσκι.

Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε δυνατά και απείλησε με ισοφάριση στο 48ο και 51ο με Χαραλαμπίδη και Μπρούρσε αντίστοιχα. Το παιχνίδι συνεχίστηκε με την ομάδα μας να ελέγχει αυτή τον ρυθμό και να επιδιώκει το γκολ. Αυτό ήρθε το 80ο λεπτό με τέρμα από τον Χαραλαμπίδη ο οποίο έκανε το 1-1. Στην συνέχεια η ομάδα μας πίεσε περισσότερο εκμεταλλευόμενη πλέον και την αποβολή με δεύτερη κίτρινη του Μπανγκούρα και έφτασε μια. ανάσα από το γκολ της νίκης, αλλά ο Σβαλόφσκι έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ, διατηρόντας έτσι το σκορ στο τελικό 1-1.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Πουρσαϊτίδης (71΄ Μπρέσκα), Ηλία, Ζορζ, Μπρούρσε, Σατσιάς (67΄ Παπαθανασίου), Πίντο, Κοσόφσκι, Χαραλαμπίδης, Μιροσάβλιεβιτς, Ζεβλάκοφ (46΄ Μοράις).

ΑΠΟΛΛΩΝ: Σβαλόφσκι, Λόπεζ, Μερκής, Νεβά, Θεοφίλου, Κιντέρος, Οσενί, Μπανγκούρα, Αβραάμ (72΄ Σάλες), Ατόρνο (65΄ Αγκόγκο), Σανγκόι (46΄ Σταύρου).

Κίτρινες Κάρτες: Ηλία, Μπρούρσε, Ζόρζ - Αβραάμ, Θεοφίλου, Αγκόγκο.

Κόκκινες Κάρτες: Μπανγκούρα (2η κίτρινη).