ΑΕΛ 1-2 ΑΠΟΕΛ
Φρέντι (10')
Morais (51'), Mirosavljevic (56')

Την 8η συνεχόμενη νίκη πέτυχε σήμερα η ομάδα μας απέναντι στην ΑΕΛ με 2-1 στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος,. Η ομάδα  μας ξεκίνησε το παιχνίδι χαλαρά με αποτέλεσμα να δεχτεί αρκετές πιέσεις από την ΑΕΛ και να βρεθεί να χάνει από το 10ο λεπτό με 1-0. Στην συνέχεια η παίκτες μας βρήκαν ρυθμό και αντιστάθηκαν. Μετά το πρώτο ημίωρο, η ομάδα μας ήταν κατά πολύ καλύτερη και προσπάθησε να κάνει ευκαιρίες για ισοφάριση χωρίς όμως κανένα αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη η ομάδα ανέτρεψε τα δεδομένα και έδειξε ένα πολύ διαφορετικό πρόσωπο από αυτό του πρώτου ημιχρόνου. Μπήκε δυνατά στο γήπεδο και με πολύ καλές και οργανωμένες προσπάθειες κατόρθωσε μέσα σε 10 λεπτά, όχι μόνο να ισοφαρίσει αλλά και να προηγηθεί στο σκορ με 1-2 με τέρματα των Μοράϊς στο 51 και Μιροσάβλιεβιτς στο 56΄. Το παιχνίδι συνεχίστηκε στους ίδιους ρυθμούς με την ομάδα μας να χάνει άλλη μια καλή ευκαιρία στο 75ο λεπτό. Στα τελευταία λεπτά η ομάδα της ΑΕΛ αντέδρασε και προσπάθησε να ανεπιτυχώς να ισοφαρίσει. Έτσι το αποτέλεσμα έμεινε στ ο1-2, σκορ που δίνει στην ομάδα μας τους 3 πολύτιμους βαθμούς που μας ανεβάζουν στην δεύτερη θέση του βαθμολογικούς πίνακα.

ΑΕΛ: Καϊρίνος, Ρουί Τζούνιορ, Ουόν, Ντόσα Τζούνιορ, Πάρπας (66' Ντικουμάνα), Ρούγκα, Κέρκεζ (80' Ευθυμίου), Βάργκας, Φρέντι, Κλέϊτον, Γκονζάλες (60' Σερτζιάο).

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Ηλία, Πουρσαϊτίδης, Κόντης (40' Χαραλαμπίδης), Πάολο Ζόρζε, Μοραίς, Μιχαήλ, Αλεξάνδρου (28' Μπρούερς), Πίντο, Κοσόφσκι (84' Μπρέσκα), Μιροσάβλιεβιτς.

Κίτρινες Κάρτες: Καϊρίνος – Μπρούσερ, Μιροσάβλεβιτς, Χιώτη