ΑΠΟΕΛ 2-0 ΑΝΟΡΘΩΣΗ

Μεγάλη νίκη πέτυχε απόψε η ομάδα μας η οποία επικράτησε με 2-0 της Ανόρθωσης στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι χαλαρά, στην συνέχεια και μετά το 20ο λεπτό ανέβασε ρυθμούς και απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις την εστία της Ανόρθωσης χωρίς ωστόσο να πετύχει το γκολ.

Στην επανάληψη, το παιχνίδι συνεχίστηκε στους ίδιους ρυθμούς με την ομάδα μας να είναι αυτή που επεδίωκε περισσότερο το γκολ. Πράγματι στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μιροσάβλιεβιτς εκμεταλλευόμενος λάθος του Οτσόκολιτς, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 1-0. Η ομάδα της Ανόρθωσης προσπάθησε να ισοφαρίσει όταν 4 λεπτά αργότερα σουτ του Οκκά σταμάτησε στο δοκάρι του Χιώτη... Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 86’ ο Νεκτάριος Αλεξάνδρου πετυχαίνει το δεύτερο γκολ του αγώνα κάνοντας το τελικό 2-0.

Με την νίκη της αυτή η ομάδα μας παίρνει ισχυρό προβάδισμα επί ενός πολύ μεγάλου αντιπάλου μειώνοντας έτσι την διαφορά από την κορυφή.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Ηλία, Ζορζ, Κόντης, Πουρσαϊτίδης, Μοράις, Πίντο, Μιχαήλ, Αλεξάνδρου (88΄ Μπρούρσε), Μπρέσκα (73' Χαραλαμπίδης), Μιροσάβλιεβιτς (80΄ Παπαθανασίου).

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Μπεκιάι, Οτσόκολιτς, Κατσαβάκης, Δέλλας, Μαραγκός, Σκοπελίτης, Λεϊβακαμπέσι, Καφού, Λαμπάν, Μπάκλεϊ (65΄ Τζανίσιο), Οκκάς (78΄ Σόσιν).

Κίτρινες Κάρτες: Αλεξάνδρου - Κατσαβάκης, Μπεκιάι.

Κόκκινες Κάρτες: Λαμπάν (2η κίτρινη).