ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ 0-2 ΑΠΟΕΛ
Κόντης (21'), Χαραλαμπίδης (75')(πεν)

Μεγάλη νίκη πέτυχε απόψε η ομάδα μας η οποία επιβλήθηκε του Άρη με 2-0. Αυτή είναι η τέταρτη συνεχόμενη νίκη της ομάδα μας στο πρωτάθλημα η οποία μας φέρνει στην πρώτη θέση έχοντας βέβαια ένα παιχνίδι περισσότερο από τις υπόλοιπες ομάδες (Ανόρθωση και Ομόνοια) που βρίσκονται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας...

Η ομάδα μας παρόλο που στην αρχή ξεκίνησε χαλαρά, σιγά σιγά βρήκε τον ρυθμός της και έδειξε από νωρίς τις προθέσεις της. Στο 21ο λεπτό μετά από μπαλιά του Σατσιά, ο Κόντης με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη η ομάδα μας ξεκίνησε αποφασιστικά με μοναδικό σκοπό να πετύχει τουλάχιστο ακόμα ένα γκολ για να τελειώσει το παιχνίδι. Πράγματι αυτό επιτεύχθηκε όταν στο 75ο λεπτό μετά από ανατροπή του Αλεξάνδρου από τον Εντζεμά στην μικρή περιοχή, ο Χαραλαμπίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έγραψε το 2-0, σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.

ΑΡΗΣ: Εντζεμά, Νούνιες (68΄ Στογιάνοβιτς), Μάρκες, Μιχάλτσια, Βασιλείου, Μπαλάν (46΄ Φερέιρα), Παουλίνιο (83΄ Ντούκιτς), Έμπερλε, Μακένζι, Λόμπε, Πινέιρο.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Πουρσαϊτίδης, Κόντης, Μπρούρσε (80΄ Μιχαήλ), Ηλία, Σατσιάς, Πίντο, Παουλίστα (65΄ Γκριντσάροφ), Μπρέσκα (69΄ Χαραλαμπίδης), Αλεξάνδρου, Παπαθανασίου.

Κίτρινες Κάρτες: Παουλίνιο, Μπαλάν, Εντζεμά.