ΑΠΟΕΛ 2-0 ΕΘΝ. ΑΧΝΑΣ
Μιχαήλ (61')(πεν)
Τόρρες (58' αυτογκόλ)

Μεγάλη νίκη πέτυχε απόψε η ομάδα μας απέναντι στον Εθνικό Άχνας κερδίζοντας έτσι 3 πολύτιμους βαθμούς. Το παιχνίδι το οποίο στην μεγαλύτερη του διάρκεια χαρακτηρίστηκε από τα πολλά λάθη και από τις δυο ομάδες εξελίχθηκε ομαλά με την ομάδα μας να είναι αυτή που επεδίωξε τις περισσότερες ευκαιρίες χωρίς ωστόσο να πετύχει οτιδήποτε το ουσιαστικό. Στο πρώτο μέρος και συγκεκριμένα στο 17’ λεπτό τέρμα του Ζεβλάκοφ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

Στην επανάληψη το παιχνίδι κύλησε στους ίδιους ρυθμούς. Ένα τρίλεπτο όμως ήταν αρκετό για την ομάδα μας για να πετύχει αυτό που ήθελε. Συγκεκριμένα στο 58’ μετά από σέντρα του Μπρέσκα στην περιοχή, ο Τόρρες στην προσπάθεια του να την διώξει βάζει αυτογκόλ και η ομάδα μας παίρνει προβάδισμα με 1-0. 3 λεπτά αργότερα  και συγκεκριμένα στο 61’ λεπτό μετά από ανατροπή του Ηλία από τον Σίκοφ στην μικρή περιοχή, ο Χρύσης Μιχαήλ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πετυχαίνει το 2-0, αποτέλεσμα που παρέμεινε μέχρι την λήξη του αγώνα.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Πουρσαϊτίδης, Χαραλαμπίδης, Μπρούρσε, Ηλία, Ζεβλάκοφ (33΄ Πίντο), Κόντης, Μοράις (60΄ Παπαθανασίου), Μιροσάβλιεβιτς (85΄ Αλεξάνδρου), Μιχαήλ, Μπρέσκα.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ: Νουρεντινόσκι, Τόρρες (63΄ Ονησιφόρου), Λίμα, Σίκοφ, Λαρς, Πογιατζής (75΄ Πιντσέλι), Σίμοφ, Πέτροβιτς, Μπέλιτς, Κεμπάντζε, Κάσιο.

Κίτρινες Κάρτες: Κόντης - Μπέλιτς, Σίμοφ, Πέτροβιτς, Σίκοφ.