ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 1-2 ΑΠΟΕΛ
Ζοεάνο (61')

Μεγάλη νίκη πέτυχε απόψε η ομάδα μας στα πλαίσια της 5η αγωνιστικής νικώντας τον Ερμή Αραδίππου με 1-2. Η ομάδα μας παρόλο που ξεκίνησε το παιχνίδι έχοντας αρκετές απουσίες βασικών της παικτών, εντούτις μπήκε στο γήπεδο δυνατά και έδειξε από την αρχή τις προθέσεις τις, που δεν ήταν άλλες από την νίκη. Έπαιξε γρήγορο παιχνίδι, έλεγξε τον ρυθμό αλλά και έχασε αρκετές ευκαιρίες, ευκαιρίες οι οποίες θα της έδιναν ένα άνετο προβάδισμα.

Στην επανάληψη οι παίκτες μας ανέβασαν ρυθμούς και πίεσαν περισσότερο την άμυνα του Ερμή χάνοντας και πάλι αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Στο 61’ λεπτό ο Ζοεάνο μετά από πάσα του Βέντερ πέτυχε το 1-0 για την ομάδα του Ερμή. Αν και πίσω στο σκορ οι παίκτες μας δεν τα έβαλαν κάτω. Τα έδωσαν όλα και πέτυχαν. Αρχικά με την ισοφάριση σε 1-1 με κοντινό σουτ του Παπαθανασίου στο 74΄ και να τελικά τη νίκη με 2-1 με γκολ του Χρύση Μιχαήλ στο 82΄.

Έτσι μετά και την ανατροπή στο εις βάρος της αποτέλεσμα, η ομάδα μας δίκαια πήρε τους 3 πολύτιμους βαθμούς, οι οποίοι σε συνδυασμό με την απώλεια βαθμών από τις άλλες ομάδες, μείωσε την διαφορά που την χωρίζει από την κορυφή.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Ηλία (73΄ Παουλίστα), Χατζί, Κόντης, Μοράις, Σατσιάς (46΄ Παπαθανασίου), Μιχαήλ, Κοσόφσκι, Χαραλαμπίδης (63΄ Μπρέσκα), Πίντο, Μιροσάβλιεβιτς.

Κίτρινες Κάρτες: Ζοεάνο, Βέντερ, Γκιλ, Μπαρούν, Μαχράντζε - Χατζί, Ηλία, Μοράις, Μπρέσκα.