ΑΠΟΕΛ 3-0 ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠ.
Sikora (12'), Χαραλαμπίδης (39')(πεν), Sikora (47')

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε απόψε η ομάδα μας η οποία επιβλήθηκε με 3-0 της Δόξας Κατωκοπιάς. Οι παίκτες μπήκαν από νωρίς στο γήπεδο αποφασισμένοι για την νίκη. Με σωστές κινήσεις και γρήγορες μπαλιές, η ομάδα μας κατάφερε από την πρώτη κιόλας φάση του αγώνα να πετύχει το γκολ, χάρις το σουτ του Σικόρα, ο οποίος αξίζει να σημειωθεί ότι παρουσίασε μία εκπληκτική εικόνα απόψε.

Μετά το πρώτο γκολ η ομάδα μας δεν εφησυχάστηκε. Πίεσε περισσότερο και επιδίωξε ένα δεύτερο τέρμα. Αυτό ήρθε στο 39ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Χαραλαμπίδη, μετά από ανατροπή του Αλεξάνδρου στην μικρή περιοχή. Το ημίχρονο έληξε βρίσκοντας την ομάδα μας να κερδίζει με 2-0.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 48ο λεπτό ο Σικόρα με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι έκανε το 3-0, σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι και την λήξη του αγώνα, χαρίζοντας έτσι στην ομάδα μας τους 3 πολύτιμους βαθμούς.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Γκριντσάροφ, Πουρσαϊτίδης, Σικόρα (59΄ Πίντο), Παπαθανασίου (70΄ Μιροσάβλιεβιτς), Χαραλαμπίδης, Σατσιάς, Ηλία, Κόντης, Αλεξάνδρου (83΄ Μπρέσκα), Μοράις.

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ: Παίβα, Μαγκουάλντε, Ντουάρτε (27΄ Ροντρίγκες), Κομπόγιο, Ριμπέιρο (52΄ Γκιλβάν), Μπίσιο, Σααβέδρα, Μαργκάσα, Αντρέ, Μέντες (52΄ Ρομά), Ενρίκε.

Κίτρινες Κάρτες: Σατσιάς (41'), Μοράις (48') - Ενρίκε (33'), Ριμπέιρο (38'), Πάιβα (65'), Μπίσιο (69').