Andrian Sikora  (75')
Jean Paulista  (62')
Marcin Zewlakow  (75')
Mario Breska  (46')

Ισόπαλο 1-1 έληξε και σήμερα το παιχνίδι απέναντι στην ΕΝΠ, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος βρίσκοντας έτσι την ομάδα μας να χάνει άλλους 2 πολύτιμου βαθμού. Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα μας να κυνηγά τις φάσεις και να χάνει 2 τουλάχιστο ευκαιρίες, μία με σουτ του Αλεξάνδρου και μία με κεφαλιά του Κόντη στις οποίες η μπάλα έφυγε από το δοκάρι. Το σκορ άνοιξε για την ομάδα της ΕΝΠ στο 31ο λεπτό ο Τορνάουτ, όταν βγήκε μόνος απέναντι στον Κίσσα και με σουτ έκανε το 1-0.

Το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε και στο 2ο ημίχρονο. Άλλες 2 τουλάχιστο ευκαιρίες με τους Μιχαήλ στο 81’ και Χαραλαμπίδη στο 84’ λεπτό να βγάζουν την μπάλα πάνω από το δοκάρι. Την ισοφάριση του παιχνιδιού πέτυχε στο 90ο λεπτό ο Χρύσης Μιχαήλ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, μετά από ανατροπή του Χαραλαμπίδη εντός της περιοχής.

Ε.Ν.Π.: Μιλοζέφσκι, Μέρτακκας, Σπύρου, Φασότ, Μιλένκοβιτς, Φαρία , Πίτερς (71’ Γούλφ), Κριβοκάπιτς , Γούμενος (58’ Ταρούμπα), Βάν Τόρνουτ , Τρικόφσκι (76’ Εντμάρ).

ΑΠΟΕΛ: Κίσσας, Πουρσαιτίδης , Χάτζι, Κόντης , Γκριντσάροφ, Μοράις (62’ Παουλίστα), Μιχαήλ, Χαραλαμπίδης, Αλεξάνδρου (46’ Μπρέσκα), Πίντο , Ζεβλάκοφ (75’ Σικόρα).

Κίτρινες: Σπύρου - Παουλιστα