FC Copenhagen 1-0 ΑΠΟΕΛ
Πόσπεχ (54')

Η ομάδα μας έχασε απόψε με 1-0 από την ομάδα της Κοπεγχάγης στο πλαίσιο του πρώτου αγώνα για τον Δ’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Η ομάδα μας από την αρχή του παιχνιδιού κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα στο 0-0 βάζοντας έτσι ελπίδες για το δεύτερο μισό, με την ομάδα της Κοπεγχάγης να μην επιδείξει οτιδήποτε το ουσιαστικό.

Στην επανάληψη η Κοπεγχάγη ξεκίνησε δυνατά με αποτέλεσμα στο 54ο λεπτό ο Πόσπεχ με κεφαλιά να κάνει το 1-0, σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα. Η ομάδα μας έχασε μάλιστα και μια μεγάλη ευκαιρία για ισοφάριση, όταν στο 89' ο τερματοφύλακας της Κοπεγχάγης απέκρουσε σουτ του Μοράις μέσα από την περιοχή.

Κοπεγχάγη: Κρίστιανσεν, Πόσπεχ, Νόρενγκαρτ, Αλμέιδα (75’ Νόρτστραντ), Κβίστ, Γκρόνγκερ, Σαντίν, Χούτκινσον, Άντονσον, Γουέντ, Γιόρκενσεν

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Π. Ζόρζε, Γκριντσάροφ, Χαραλαμπίδης (76’ Αλεξάνδρου), Κοσόφσκι (85’ Μπρέσκα), Σατσιάς (68’ Ζεβλάκοφ), Πίντο, Κόντης, Μοράις, Μιροσάβλιεβιτς, Χατζί

Κίτρινη: Γκριντσάροφ

Κόκκινη: Χατζί (δεύτερη κίτρινη)