ΑΠΟΕΛ 2-1 ΑΠΟΠ ΚΙΝ. ΠΕΓ.
Γκονζάλες (4')

Την ενδέκατη ασπίδα στην ιστορία της κατάκτησε η ομάδα μας έναντι του ΑΠΟΠ Κινήρα Πέγειας. Η ομάδα μας που βρέθηκε από νωρίς στο πρώτο ημίχρονο να χάνει με 0-1 πάλεψε και προσπάθησε να πετύχει ένα γκολ χάνοντας παράλληλα και αρκετές ευκαιρίες για ισοφάριση.

Στην επανάληψη πέτυχε αυτό που δεν κατάφερε στο πρώτο μέρος, όταν με κεφαλιά του Γρανκάροφ έγινε το 1-1. Οι παίκτες μας συνέχισαν να πιέζουν χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για δεύτερο τέρμα και νίκη. Κάτι που κατάφεραν στο 85ο λεπτό με τέρμα που πέτυχε ο Αλεξάνδρου, κάνοντας το τελικό 2-1.

ΑΠΟΕΛ: Κίσσας, Π. Ζόρζε, Γκρανγκάροφ, Πουρσαϊτίδης, Σικορά (64’ Παουλίστα), Μπρούερς, Ηλία, Πίντο (46’ Μιροσάβλιεβιτς), Μοράις, Αλεξάντρου, Μπρέσκα (78’ Παπαθανασίου)

ΑΠΟΠ/Κινύρας: Φανή, Μπούις (59’ Γουόλς), Τολ, Ντα Σίλβα, Γαλάνης, Βιτάλι, Μπεντζελούν, Σαμάρας, Κράμπιτς, Λίρι, Γκονζάλες (74’ Νεοφύτου)

Κίτρινες Κάρτες: Μπέντζελουν