FK Partizan 1-0 ΑΠΟΕΛ
Μορέϊρα (3')

Γλυκιά ήττα πρόκριση δέκτηκε απόψε η ομάδα μας αφού έχασε από την Παρτιζάν με 1-0, σκορ που μας χαρίζει την πρόκριση στον τέταρτο προκριματικό γύρο του Champions League, αφού στον 1ο αγώνα νικήσαμε με 2-0.

Η ομάδα της Παρτιζάν μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 3ο λεπτό ο Μορέϊρα κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Χιώτη πετυχαίνοντας έτσι το μοναδικό τέρμα του αγώνα. Οι παίκτες όμως διατήρησαν την ψυχραιμία και την αγωνιστικότητα τους, χάνοντας μάλιστα 2 ευκαιρίες για γκολ, μια στο 29΄ με τον Μπρούσερ και μία στο 42’ με τον Ζεβλάκοφ.

Στην επανάληψη η Παρτιζάν μπήκε και πάλι δυνατά όπου απεγνωσμένα επιζητούσε ακόμα ένα τέρμα, όμως λογάριαζαν χωρίς τον Διονύση Χιώτη, ο οποίος έδειξε για ακόμη μία φορά την μεγάλη του κλάση και κράτησε την ομάδα μας στους στόχους της. Αποκορύφωμα της πίεσης αυτής ήταν τα 10 τελευταία δραματικά λεπτά όπου η ομάδα μας άντεξε την έντονη πίεση, έστω και αν έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπρούσερ.

ΠΑΡΤΙΖΑΝ: Μπόζοβιτς, Ντζόρτζεβιτς, Τόμιτς, Πέτροβιτς, Κλέο (66' Μπογκούνοβιτς), Μορέϊρα, Λιάϊτς (56' Ουάσινγκτον), Κνέζεβιτς, Ντιαρά, Ομπράντοβιτς, Γκάβρασιτς.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Πουρσαϊτίδης, Μπρούσερ, Κόντης, Μοραίς, Σατσιάς, Χατζί, Χαραλαμπίδης (90+2' Πάολο Ζόρζε), Κοσόφσκι (85' Αλεξάνδρου), Μιροσάβλιεβιτς, Ζεβλάκοφ (66' Πίντο)