ΑΠΟΕΛ 2-0 FK Partizan
Mirosavljevic (50'), Zewlakow (85')

Μεγάλη νίκη πέτυχε απόψε η ομάδα μας απέναντι στην Παρτιζάν Βελιγραδίου για τον Γ’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ. Η ομάδα μας ξεκίνησε χαλαρά έχοντας στην μεγαλύτερη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου τον έλεγχο του παιχνιδιού, χωρίς ωστόσο να πετύχει το γκολ.

Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε δυνατά και μόλις στο 4ο λεπτό του 2ου ημιχρόνου ο Μιροσάβλεβιτς με δυνατή κεφαλιά πέτυχε το 1ο γκολ ξεσηκώνοντας τους 15000 φιλάθλους στα ύψη. Αμέσως η ομάδα μας παίζοντας πιο άνετα επέβαλε τον ρυθμό της και στο 85’ λεπτό με επίσης θεαματική κεφαλιά του Ζεβλάκοφ, πέτυχε το τελικό γκολ, καθορίζοντας το σκορ στο 2-0. Σκορ το οποίο βρίσκει την ομάδα μας σε αρκετά πλεονεκτική θέση για πρόκριση στην επόμενη φάση ενόψει του επαναληπτικού στη Σερβία.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Πουρσαϊτίδη, Χατζί, Μιχαήλ (73’ Σατσιάς), Κόντης, Κοσόφσκι (82’ Αλεξάντρου), Μοράις, Πίντο (73’ Ζεβλάκοφ), Μιροσάβλεβιτς, Χαραλαμπίδης, Μπρούσερ.

Παρτιζάν: Μπόζοβιτς, Τζόρτζεβιτς, Γκάβρανσιτς, Στεφάνοβιτς (83’ Κνέζεβιτς), Μορέιρα, Πέτροβιτς, Ομπράτοβιτς, Τόμιτς (61’ Φέισα), Ντιαρά, Ίλιτς (72’ Μποκούνοβιτς), Κλέο.