Μλάντα - ΑΠΟΕΛ

Mlada Boleslav VS ΑΠΟΕΛ

Δευτέρα, 6 Ιουλίου 2009 'Ωρα: 19:00

Λεπτό Σχόλια
90' Τελικό σκορ 2-0. Ένα σκορ το οποίο αδικεί την ομάδα μας λαμβάνοντας υπόψη την όλη εμφάνιση της, ιδίως στο δεύτερο ημίχρονο.
84' Μετά από αντεπίθεση της Μπόλεσλαβ, ο Rezliceh στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα διαμορφώνοντας το σκορ σε 2-0.
83' Μετά από ωραία ενέργεια του Paulista, έβγαλε μόνο του τον Παπαθανασίου ο οποίος συνελήφθηκε σε θέση offside.
81' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ. Ο Κίσσας στη θέση του Χιώτη
80' Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Breska, φάνηκε να υπήρξε τράβηγμα στον Boban και το ΑΠΟΕΛ ζήτησε πέναλτι το οποίο δεν δόθηκε. Στη συνέχεια της φάσης, ο Broerse πήρε την ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στα χέρια του τερματοφύλακα.
78' Αλλαγή ΑΠΟΕΛ. Δημήτρης Κυριάκου στη θέση του Κόντη.
70' Από το 70’ – 77’ το ΑΠΟΕΛ δημιούργησε τρεις καλές ευκαιρίες για επίτευξη τέρματος με σουτ των Κόντη, Breska και Παπαθανασίου.
69' Αλλαγή. Περνάει στον αγώνα ο Παπαθανασίου στη θέση του Miro.
68' Σε μια αντεπίθεση της Μπόλεσλαβ, ο Pecha με σουτ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Χιώτη. Στη συνέχεια της φάσης και μετά από αρκετή σύγχυση στην περιοχή, η άμυνα του ΑΠΟΕΛ καταφέρνει να διώξει μακριά την μπάλα.
64' Αλλαγές: Μιχαήλ – Σατσιάς Ηλία – Haxhi To APOEL πιέζει ασφυκτικά για την ισοφάριση.
61' Αλλαγή Morais, Αλεξάνδρου και Πουρσαϊτίδη με τους Boban, Gomes και Paulista αντίστοιχα.
57' Το ΑΠΟΕΛ έχει την κατοχή της μπάλας στο μεγαλύτερο διάστημα και επιτίθεται συνεχώς επιδιώκοντας την ισοφάριση.
54' Μακρινή μπαλιά του Haxhi στο Zewlakow με τη μπάλα να παίρνει γρήγορη πορεία στο έδαφος και ο τερματοφύλακας να προλαβαίνει να την διώξει με τα πόδια σε πλάγιο αουτ.
52' Ωραίος συνδυασμός Breska στον Zewlakow. Ο τελευταίος στρώνει την μπάλα στον Σατσιά και αυτός με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδας ο οποίος με υπερένταση έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.
47' Στο 47 o Zewlakow από δεξιά έγινε κάτοχος της μπάλας, αποφεύγοντας έναν αντίπαλο, έκανε τη σέντρα και ο τερματοφύλακας κατάφερε να διώξει την μπάλα σε άουτ μπροστά από τον Αλεξάντρου.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με το ΑΠΟΕΛ να μπαίνει πιο δυναμικά στην επίθεση καθώς έγιναν και οι ακόλουθες δυο αλλαγές: Breska στη θέση του Χαραλαμπίδη Zewlakow στη θέση του Pinto *Η Μπόλεσάβ προσπαθεί να πιέσει με κατοχή της μπάλας.
45' Τέλος ημιχρόνου. Το σκορ βρίσκει την Μπόλεσλαβ να προηγείται με 1-0.
38' Μετά το τέρμα που δέχτηκε, το ΑΠΟΕΛ βγήκε στην επίθεση και επιδιώκει την ισοφάριση.
36' 1-0. Η Μπόλεσλαβ ανοίγει το σκορ με τον Pecha με γυριστό σουτ μετά από σέντρα του Chramosta από δεξιά.
32' Η μπάλα κινείται περισσότερο στο κέντρο και από τις δυο ομάδες οι οποίες έχουν επίσης κερδίσει από μερικά κόρνερ χωρίς όμως να διαφοροποιηθεί κάτι στο σκορ.
15' Ωραίος συνδυασμός Pinto στον Χαραλαμπίδη και ο Χαραλαμπίδης στον Miro ο οποίος με ωραία πάσα έβγαλε μόνο του τον Pinto. O τελευταίος από πλάγια θέση βγαίνοντας τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα, προσπαθεί να τον περάσει αλλά τελικά του παίρνει την μπάλα μέσα από τα πόδια.
0' Ο αγώνας ξεκίνησε με το ΑΠΟΕΛ να βρίσκεται στη σέντρα.