Διαιτητής
Νικολαΐδης Χρίστος
Βοηθοί
Χρίστου Αριστείδης , Χαραλάμπους Χαράλαμπος

Την πιο γλυκιά ισοπαλία στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε σήμερα η ομάδα μας, αφού κατάφερε και μαθηματικά πλέον να προχωρήσει στην κατάκτηση του 20ού πρωταθλήματος στην ιστορία της. Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά με πάθος και ένταση, με τις δύο ομάδες να διεκδικούν το γκολ. Η Ανόρθωση προηγήθηκε στο σκορ με γκολ του Σκοπελίτη στο 19'. Στην συνέχεια η ομάδα μας πίεσε περισσότερο. 20 λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 39΄λεπτό, ο Ζεβλάκοφ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Νάγκ, πετυχαίνονται το 1-1, σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Στην επανάληψη η ΑΝΟΡΘΩΣΗ δημιούργησε ευκαιρίες για πάρει την νίκη αλλά τόσο η απόδοση των αμυντικών από την μια, όσο και το πάθος του τερματοφύλακα μας Διονύση Χιώτη απο την άλλη, δεν της επέτρεψαν να πετύχει το 2ο τέρμα. Από την άλλη η ομάδα μας έδειξε ξεκάθαρα την πρόθεση της να διατηρήσει το αποτέλεσμα του 1ου ημιχρόνου, σκορ το οποίο της εξασφάλισε τον πολυπόθητο τίτλο.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Νάγκι, Ντομπρασίνοβιτς, Σκοπελίτης, Σόσιν(82’Φρούσος), Λεϊβακαμπέσι, Χαουάρ, Λαμπάν, Οτσόκολιτς, Γεωργίου, Δέλλας, Τόφας (75’Γαρπόζης)

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Πουρσαϊτίδης, Κοσόφσκι, Μπρούερς, Ζεβλάκοφ (80’Ονουάτσι), Κόντης, Μοράις, Αλεξάντρου, Μιροσάβλιεβιτς (80’Χαραλαμπίδης), Χατζί, Μιχαήλ(25’Σατσιάς)

Κίτρινες Κάρτες: Δέλλας , Γεωργίου