Διαιτητής
Τρύφωνος Στέλιος
Βοηθοί
Σωτηρίου Μιχάλης , Χρίστου Αριστείδης

Τρείς αγωνιστικές πριν από την λήξη του πρωταθλήματος και η ομάδα μας επιβεβαίωσε για ακόμα μία φορά την υπεροχή της αφού πανάξια πέτυχε ακόμα μία νίκη έναντι της Ανόρθωσης φθάνοντας έτσι τους 78' βαθμούς διατηρώντας έτσι την ασφαλή διαφορά των 8 βαθμών από την 2η Ομόνοια.  Οι παίκτες μας ξεκίνησαν δυνατά ελέγχοντας έτσι τον ρυθμό του παιχνιδιού. Στο 14' λεπτό και μετά από μπαλιά του Ηλία, ο Κοσόφσκι με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα και έκανε το 1-0. Η ομάδα μας συνέχισε την πίεση φτάνοντας αρκετές φορές στην επίτευξη 2ου τέρματος χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε ακόμη πιο δυνατά με μοναδικό στόχο την εξασφάλιση της νίκης, πράγμα που πέτυχε ο Χρύσης με εκτέλεση πέναλτι στο 65' μετά από ανατροπή του Μάριου Ηλία από τον Οτσόκολιτς.

Αξίζει να σημειωθεί ότι με την νίκη της αυτή η ομάδα μας έφτασε τις 16 συνεχόμενες νίκες, ρεκόρ που κατείχε η Ομόνοια από την περίοδο 1986-87.  Με νίκη της ομάδας μας την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας πετυχαίνει  νέο ρεκόρ και κατάκτηση του 20 τίτλου στην ιστορία της, αφού μαθηματικά πλέον θα στεφθεί πρωταθλήτρια. Επίσης την αποθέωση από τους χιλιάδες φιλάθλους μας γνώρισε και ο προπονητής της ομάδα μας Ιβάν Γιοβάνοβιτς, οι οποίοι φώναζαν ρυθμικά το όνομα του για αρκετή ώρα.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Πουρσαϊτίδης, Κοσόφσκι (88΄ Σατσιάς), Μπρούρσε, Ηλία, Πίντο, Κόντης, Μοράις, Αλεξάνδρου, Μιροσάβλιεβιτς (75΄ Ζεβλάκοφ), Μιχαήλ.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Νάγκι, Ντομπρασίνοβιτς, Σκοπελίτης (61΄ Γαρπόζης), Σόσιν (81΄ Φρούσος), Λεϊβακαμπέσι, Λαμπάν, Οτσόκολιτς, Σαμάρας (46΄ Τόφας), Κωνσταντίνου, Μπαρντόν, Δέλλας.

Κίτρινες Κάρτες: Δέλλας, Σκοπελίτης, Λαμπάν.