Χρύσης Μιχαήλ  (46')
Benjamin Onwuachi  (80')
Marcin Zewlakow  (63')
Nenad Mirosavljevic  (63')

Την σημαντικότερη και την πιο καθοριστική ίσως νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε απόψε η ομάδα μας έναντι στην Ομόνοια, στα πλαίσια της Β' Φάσης του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας που βρέθηκε από νωρίς να χάνει με 1-0, κατάφερε όχι μόνο να ανατρέψει το εις βάρος της αποτέλεσμα, αλλά και να πετύχει και 2ο τέρμα παίρνωντας έτσι την νίκη και τους πολύτιμους 3 βαθμούς, μεγαλώντας έτσι την διαφορά στους 8 βαθμούς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε δυνατά με την ομάδα της Ομόνοιας να πιέζει, ιδιαίτερα μετά και το γκολ που πέτυχε, κάνοντας έτσι δύσκολο το έργο των παικτών μας. Στην επανάληψη οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά με την ομάδα μας να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα. Στο 68ο λεπτό η ομάδα μας πέτυχε αυτό που φαινομενικά ήταν δύσκολο, δηλαδή την ισοφάριση, βάζοντας έτσι την ομάδα μας ξανά στο παιχνίδι. 16 λεπτά αργότερα ο Πίντο μετά από μπαλιά του Κοσόφσκι καταφέρνει να σημειώσει το τελικό 1-2, φέρνοντας έτσι την ομάδα μας μια ανάσα από την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Γιωργαλλίδης, Πάντιτς, Ντικουμάνα, Αλαμπί, Χαραλάμπους, Ζλόγκαρ, Κασέκε, Γραμμόζης (73΄ Ντούρο), Χριστοφή (66΄ Καφού), Αλωνεύτης (77΄ Καϊάφας), Κωνσταντίνου.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Πουρσαϊτίδης, Ηλία, Μπρούρσε, Κόντης, Κοσόφσκι, Πίντο, Μοράις, Μιχαήλ (46΄ Αλεξάνδρου), Ονουάτσι (80΄ Σατσιάς), Ζεβλάκοφ (63΄ Μιροσάβλιεβιτς).