Διαιτητής
Τράττου Λεόντιος
Βοηθοί
Προκοπίου Σταύρος , Γρηγοριάδης Νίκος

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα η ομάδα μας η οποία κέρδισε μετά από 20 χρόνια την Ανόρθωση στο "Αντώνης Παπαδόπουλος" παραμένοντας έτσι μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας. Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι πολύ δυνατά και υπερίσχυσε την αντίπαλη ομάδας χάνοντας παράλληλα πολλές ευκαιρίες για γκολ.

Στην επανάληψη επαναλήφθηκε το ίδιο σκηνικό με την ομάδα μας να πιέζει ακόμα περισσότερο για ένα γκολ. Την ατυχία αυτή την πλήρωσε η ομάδα μας όταν στο 60ο λεπτό ο Φρούσος με κεφαλιά έκανε το 1-0. Το γεγονός αυτό πείσμωσε τους ποδοσφαιριστές της ομάδας μας και 4 λεπτά αργότερα ο Ζεβλάκοφ κατάφερε να ισοφαρίσει το παιχνίδι, φέρνοντας έτσι την ομάδα μας ξανά στα ίσα. 13 λεπτά αργότερα και μετά από έντονες πιέσεις ο Μοράις με ένα εκπληκτικό σουτ σημείωσε το τελικό 1-2, χαρίζοντας έτσι στην ομάδα μας τους 3 πολύτιμους βαθμούς.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Μπεκιάι, Κατσαβάκης, Κωνσταντίνου, Λεϊβακαμπέσι, Σκοπελίτης, Ντομπρασίνοβιτς, Σόσιν, Σάβιο, Δέλλας (75΄ Οτσόκολιτς), Τρίκα (53΄ Φρούσος), Νικολάου (46΄ Γαρπόζης).

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Χαραλαμπίδης (46΄ Ζεβλάκοφ), Αλεξάνδρου, Ονουάτσι (84΄ Σεγκιρί), Πουρσαϊτίδης, Μπρούρσε, Πίντο, Κόντης, Μοράις, Χατζί (67΄ Ηλία), Μιχαήλ.

Κίτρινες Κάρτες: Δέλλας, Ντομπρασίνοβιτς, Σκοπελίτης - Πίντο, Χαραλαμπίδης, Χατζί.