Διαιτητής
Τράττου Λεόντιος
Βοηθοί
Παπαπαναγιώτου Ανδρέας , Γρηγοριάδης Νίκος

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε σήμερα το απόγευμα η ομάδα μας έναντι του ΑΠΟΛΛΩΝΑ με 1-0. Με την νίκη της αυτή κατάφερε να κρατηθεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Ο Ιβαν παρόλο που δεν είχε στην διάθεση τους Μιροσάβλιεβιτς, Κόστα και Χαραλαμπίδη, κατάφερε να διεκδικήσει και να πάρει επάξια την νίκη από ένα φορμαρισμένο Απόλλωνα και μάλιστα σε μία καυτή έδρα.

Το μοναδικό τέρμα του αγώνα πέτυχε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χρύση Μιχαήλ στο 13' λεπτό.  Στην συνέχεια η ομάδα μας είναι αυτή που πίεζε και θα μπορούσε να πετύχει άλλα 2-3 τέρματα εξασφαλίζοντας έτσι την νίκη της.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του παιχνιδιού ανέβηκε ακόμα πιο πολύ με την ομάδα του Απόλλωνα να επιδιώκει την ευκαιρία για ισοφάριση. Όμως η πείρα και η τακτική που ακολούθησε ο Ιβάν κατόρθωσε να κρατήσει το αποτέλεσμα και να πάρει τους πολυπόθητους 3 βαθμούς.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Σβαλόφσκι, Ρίσσο (78΄ Πινίγια), Σανγκόι, Μαραγκός (46΄ Οσενί), Μερκής, Μπαμπαγκίντα, Μαχράντζε, Ντιόγο, Κιντέρος, Γκούντμουνσον, Μασμανίδης (65΄ Αβραάμ).

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Πουρσαϊτίδης, Κοσόφσκι (90+ Χρίστου), Μπρούσερ, Πίντο, Κόντης, Μοράις, Αλεξάνδρου, Χατζί (72΄ Φλορέα), Μιχαήλ, Ονουάτσι (79΄ Ζεβλάκοφ).

Κίτρινες Κάρτες: Αλεξάνδρου, Πουρσαϊτίδης (6η), Μοράις.

Κόκκινες Κάρτες: Γκούντμουνσον (2η κίτρινη).