Διαιτητής
Τρύφωνος Στέλιος
Βοηθοί
Χρίστου Αριστείδης , Γρηγοριάδης Νίκος

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε απόψε η ομάδα μας στο στάδιο ΓΣΠ όπου επικράτησε της Ομόνοιας με 1-0 φέρνοντας έτσι την ομάδα μας στην κορυφή. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να προσπαθούν με κύρια χαρακτηριστικά το έντονο πάθος και την δύναμη που συνήθως χαρακτηρίζουν τους μεταξύ τους αγώνες, τις καλές ευκαιρίες και το γρήγορο παιχνίδι, χωρίς ωστόσο καμία ομάδα να φτάσει στο τέρμα.

Στην επανάληψη, το παιχνίδι έγινε ακόμα πιο γρήγορο με την ομάδα μας να έχει την αριθμητική υπεροχή, μιας και ο ομόνοια έμεινε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Ντικουμάνα με 2η κίτρινη κάρτα και να καταφέρνει να πετύχει το μοναδικό τέρμα του αγώνα όταν στο 59ο λεπτό με δυνατή εκτέλεση σουτ η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Γιωργαλλίδη.

Στην συνέχεια το παιχνίδι έγινε ακόμα πιο έντονο, όμως η τακτική του προπονητή μας και η πειθαρχεία των παικτών μας κατάφεραν να κρατήσουν το αποτέλεσμα και την πολυπόθητη νίκη.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Γιωργαλλίδης, Αλαμπί, Ντικουμάνα, Βέντσιελ, Πλετς, Ζλόγκαρ, Κασέκε (85΄ Ντζόκιτς), Ντούρο (46΄ Γραμμόζης), Χριστοφή (66΄ Καφού), Οκκάς, Αλωνεύτης.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Πουρσαϊτίδης, Μπρούσερ, Κόντης, Χατζί, Μιχαήλ, Μοράις, Αλεξάνδρου, Χαραλαμπίδης (74΄ Πίντο), Κόστα (82΄ Κοσόφσκι), Μιροσάβλιεβιτς (90+4 Σεγκιρί).

Κίτρινες Κάρτες: Οκκάς, Γραμμόζης, Ζλόγκαρ - Πουρσαϊτίδης, Μιροσάβλιεβιτς, Μοράις, Κόστα.

Κόκκινες Κάρτες: Ντικουμάνα (2η κίτρινη).

Eισιτήρια: 20.799.