Νεκτάριος Αλεξάνδρου
Χρήστος Κόντης
Χρύσης Μιχαήλ
Nenad Mirosavljevic

Ακόμα μία σημαντική νίκη 4-1 πέτυχε σήμερα η ομάδα μας έναντι της Α.Ε. Πάφου στα πλαίσια της 17η αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Η ομάδα μας καθάρισε από νωρίς το παιχνίδι αφού πέτυχε 3 τέρματα στο πρώτο ημίχρονο. Τα τέρματα σημείωσαν οι Χρύσης Μιχαήλ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μετά από ανατροπή του Πάολο Κώστα στην μικρή περιοχή, Νεκτάριος Αλεξάνδρου μετά από πάσα του Μιροσάβλεβιτς και Πάολο Κώστα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μετά από σπρώξιμο του από τον Τίνγκα.

Στην επανάληψη η ομάδα μας ήταν αυτή που κυριάρχησε και πάλι στο παιχνίδι. Στο 57' ο Μπά μειώνει σε 3-1. 16 Λεπτά αργότερα ο Πάολο Κώστα με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημειώνει το τελικό 4-1 και γνωρίζει την αποθέωση από τους φίλους της ομάδας μας που βρίσκονται στο γήπεδο.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Μπρούσερ, Κόστα, Ηλία (65΄ Σεγκιρί), Πίντο (65΄ Κοσόφσκι), Κόντης, Μοράις (78΄ Σατσιάς), Αλεξάνδρου, Μιροσάβλιεβιτς, Χατζί, Μιχαήλ.

ΑΕΠ: Νικολόσκι, Τίνγκα (80΄ Σαμψών), Μπα, Τζούνιορ, Χαϊλής (78΄ Μπέλιτς), Φέρστερ (46΄ Κοέλιο), Καλντέιρα, Λούκμαν, Γκαλάδο, Γεωργίου, Βασιλείου.

Κίτρινες Κάρτες: Μιχαήλ - Βασιλείου, Τίνγκα (4η).

Εισιτήρια: 5.417.

Αλκή Ορόκλινη VS ΑΠΟΕΛ

Στάδιο ''N. PAPAS Group - Αμ/στος Επιστροφή'', Λάρνακα - 27/10/2018 - Σάββατο 19:00