Διαιτητής
Τσαγγάρης Μάριος
Βοηθοί
Πλατής Νίκος , Λούκα Ιωάννης

Ισόπαλο 1-1 τέλειωσε το παιχνίδι στο Τσίρειο Στάδιο μεταξύ της ΑΠΕΠ και του ΑΠΟΕΛ. Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και επέβαλε γρήγορα τον ρυθμό της με αποτέλεσμα 12ο λεπτό με ο Μιροσάβλεβιτς να πετύχει το 0-1. Στην συνέχεια και συγκεκριμένα στο 29ο λεπτό η ομάδα της ΑΠΕΠ κατάφερε να ισοφαρισει το παιχνίδι μετά από εκτέλεση φάουλ από τον Σίλι.

Το παιχνίδι συνέχισε με τις δυο ομάδες να προσπαθούν για το τέρμα. Στην επανάληψη επαναλήφθηκε το ίδιο σκηνικό με τις δύο ομάδες να πιέζουν ακόμη περισσοτερο. Η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία για την νίκη όταν στην εκπνοή του αγώνα ο τερματοφύλακας της ΑΠΕΠ Καϊρίνος απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Μάριος Ηλία, μετά από ανατροπή από Πιάνο.

AΠΕΠ: Καϊρίνος, Πιάνο, Κλελέ, Σίλι, Καστάουι, Νάγκι, Ρας, Πράντο, Γκέλσον (86΄Βόγκτ), Αρέστη, Ονησιφόρου (46'Σανοκό)

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Κόντης, Μπρούερς, Πουρσαϊτίδης, Φλορέα (78'Ηλία), Μοράις, Χαραλαμπίδης (76'Αλεξάνδρου), Πίντο, Κοσόφσκι, Μιροσάβλιεβιτς, Ονουάτσι (60'Ζεβλάκοφ)

Κίτρινες κάρτες: Νάγκι, Καστάουι, Ράς, Αρέστη, Κλελέ, Σανόκο - Μπρούερς, Φλορέα, Κόντης

Αλκή Ορόκλινη VS ΑΠΟΕΛ

Στάδιο ''N. PAPAS Group - Αμ/στος Επιστροφή'', Λάρνακα - 27/10/2018 - Σάββατο 19:00