Χρήστος Κόντης
Χρύσης Μιχαήλ
Benjamin Onwuachi  (78')
Nenad Mirosavljevic

Την πρώτη της εκτός έδρας νίκη πέτυχε σήμερα το βράδυ η ομάδα μας στο δημοτικό στάδιο Πέγειας εναντίον του ΑΠΟΠ/ΚΙΝΥΡΑ με 2-1.  Η ομάδα μας βρέθηκε από νωρίς και συγκεκριμένα στο 11ο λεπτό να χάνει με 1-0, μετά από ένα εύστοχο μακρινό σουτ του Ουκρανού Μιχαιλένκο. Οι παίχτες μας δεν επηρεάστηκαν από το αποτέλεσμα και με επιμονή και πείσμα κατάφεραν λίγο πριν την εκπνοή του 1ου ημιχρόνου όχι μόνο να ισοφαρίσουν αλλά και να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ με 2-1, με τέρματα των Ονουάτσι στο 42’ και Μάριου Ηλία στο 44’ μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος στο 44ο λεπτό.

Στην επανάληψη η ομάδα μας παρόλες τις προσπάθειες που κατέβαλαν οι παίχτες του ΑΠΟΠ, να ισοφαρίσουν το σκορ, κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα και να πάρει έτσι την πολύτιμη νίκη.

ΑΠΟΠ/ΚΙΝΥΡΑΣ: Νέγκρι, Μπούις, Φερέιρα, Σφακιανάκης, Γαλάνης (Λίρι 65’), Βασκοντσέλος, Μάρκες, Μιχαϊλέγκο, Μιγκέλ (Δημητρίου 65’), Γκριμαλτί, Βάρκας

AΠΟΕΛ: Χιώτης, Σεγκιρί, Κοσόφσκι, Μπρούερς, Ηλία, Πίντο, Κόντης, Μοράις, Μιροσάβλιεβιτς, Μιχαήλ, Ονουάτσι(Αλεξάνδρου 78΄)

Κίτρινες κάρτες: Βάρκας , Σφακιανάκης , Πίντο