Χρύσης Μιχαήλ
Marcin Zewlakow  (82')
Nenad Mirosavljevic
Altin Haxhi  (46')

Με το δεξί ξεκίνησε η ομάδα μας στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος νικόντας μετά από ένα δύσκολο αγώνα την Δόξα Κατωκοπιάς με 3-2. Παρόλο που η ομάδα βρέθηκε να χάνει με 0-1 από το 3΄κιόλας λεπτό της αναμέτρησης, εντούτις κατάφερε να βρείς τον ρυθμό της και στο 25΄λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Χρύσης Μιχαήλ με κεφαλιά κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1. Τέσσερα λεπτά αργότερα και μετά από μακρινή μπαλιά του Μπρούσε,  ο Παρασκευάς Χρίστου έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα μας με 2-1. Στο 40' και ενώ η ομάδα μας πίεζε συνεχώς ο Μοραϊς καταφέρνει να βρεί τον δρόμο και να σημειώσει το 3ο τέρμα της ομάδας μας. Στην εκπνοή του αγώνα και μετά από ένα μακρινό σούτ, η Δόξα κατάφερε αιφνιδιαζοντας τον Μορφή να μειώσει στο 3-2.

Στην επανάληψη και ενώ οι δύο ομάδες πίεζαν συνεχώς, με την ομάδα μας να καταφέρνει να κρατήσει το αποτέλεσμα χαρίζοντας της έτσι δίκαια τους πρώτους 3 βαθμούς.

ΑΠΟΕΛ: Μορφής, Φλορέα (46' Χατζί), Πουρσαϊτίδης (71' Κόντης), Χρίστου, Μπρούσε, Μιχαήλ, Μοραΐς, Χαραλαμπίδης, Κοσόφσκι, Ζεβλάκοφ (82' Πίντο), Μιροσάβλιεβιτς.

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ: Σοάρες, Νικολάου, Στυλιανού (Ροντρίγκες), Κομπόγιο, Πολυκάρπου, Κωστή, Μαργκάσα, Ντουάρτε, Αντρέ, Αντράντε, Σερτζιάο.

Αλκή Ορόκλινη VS ΑΠΟΕΛ

Στάδιο ''N. PAPAS Group - Αμ/στος Επιστροφή'', Λάρνακα - 27/10/2018 - Σάββατο 19:00