Marcin Zewlakow
Nenad Mirosavljevic  (74')
Kamil Kosowski  (67')
Benjamin Onwuachi  (81')

Ισόπαλος 2-2 έληξε ο πρώτος αγώνας της ομάδας μας έναντι του Ερυθρού Αστέρα, που πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια τους δεύτερου προκριματικού γύρου του κυπέλλου ΟΥΕΦΑ.

Σε ένα δυνατό παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε από τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε η ομάδα μας, ο Ερυθρός Αστέρας κατάφερε να σημειώσει το πρώτο τέρμα και να προηγηθεί  από το 8' λεπτό του αγώνα. Στη συνέχεια το ΑΠΟΕΛ κατάφερε να ισοφαρίσει το 34ο λεπτό με τέρμα του Μπρούρσε μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή.

Στην επανάληψη η ομάδα μας προηγήθηκε με τέρμα του Ζεβλάκοφ του αγώνα, ενώ λίγα λεπτά αργότερα στο 62' ο Μπουρζάνοβιτς ισοφάρισε για τον Ερυθρό Αστέρας διαγράφοντας έτσι το τελικό 2-2.

ΑΠΟΕΛ: Χιώτης, Κόντης, Φλορέα, Σεγκιρί, Μπρούρσε, Μοραΐς, Μιχαήλ (74΄ Μιροσάβλιεβιτς), Χαραλαμπίδης, Παουλίστα (81΄ Ονουάτσι), Κοσόφσκι (67΄ Πίντο), Ζεβλάκοφ.

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Ραντικόγεβιτς, Μάρκοβιτς, Γιάκοβιτς, Σούπαγιτς (65΄ Τρικόφσκι), Μπογκντάνοβιτς, Έντγκαρ, Μπουρζάνοβιτς, Μπλάζιτς (85΄ Κόρομαν), Ιμπραχίμ, Μπρονοβίτσκι (40΄ Νίνκοβ), Μιλιζάι.

Κίτρινες Κάρτες: Κοσόφσκι, Σεγκιρί - Μάρκοβιτς, Σούπαγιτς.