Διαιτητής
Γερασίμου Παναγιώτης
Βοηθοί
Λούκα Ιωάννης , Χατζηνικόλα Στέφανος

Ισόπαλος έληξε ο αποψινός αγώνας της ομάδας μας εναντίον της Ομόνοιας για τη 5η αγωνιστική της Β  Φάσης του πρωταθλήματος Marfin Laiki. Ένας αγώνας χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον αφού η ομάδα μας εξασφάλισε ήδη τη δεύτερη θέση και την έξοδό της στην Ευρώπη αφού πήρε και επίσημα σήμερα από την ΚΟΠ τον τίτλο του δευτεραθλητή σε μια σεμνή τελετή απονομής μετά την ολοκλήρωση του παιγνιδιού.

Στο αγωνιστικό μέρος του παιγνιδιού παρακολουθήσαμε ένα ισορροπημένο παιγνίδι με την Ομόνοια να ανοίγει πρώτη το σκορ στο 32’ με τον Κασέκε και τον Μακρίδη να ισοφαρίζει για το ΑΠΟΕΛ δύο λεπτά αργότερα στο 34ο λεπτό του παιγνιδιού.

Στην επανάληψη η Ομόνοια προηγήθηκε και πάλι στο σκορ στο 54’ με γκολ του Χαιλή αλλά το ΑΠΟΕΛ ανέτρεψε για άλλη μια φορά το εις βάρος του αποτέλεσμα με γκολ του Κόντη στο 70ο λεπτό του αγώνα που διαμόρφωσε και το τελικό σκορ του παιγνιδιού το οποίο έληξε ισόπαλο 2-2.

ΑΠΟΕΛ: Νικολόσκι, Σεγκιρί, Δασκαλάκης, Φλορέα, Κόντης, Μπούρσε, Μιχαήλ, Μακρίδης, Πίντο, Μιροσάβλιεβιτς, Τσόροβιτς (46΄ Μαχλάς).

ΟΜΟΝΟΙΑ: Λεωνή, Βέιγκα, Κακογιάννης, Θεοδότου, Τσίκκος, Κασέκε, Ιωακείμ, Βαττής, Μπα, Παύλου, Χαϊλής.

Εισιτήρια: 3693.

Αλκή Ορόκλινη VS ΑΠΟΕΛ

Στάδιο ''N. PAPAS Group - Αμ/στος Επιστροφή'', Λάρνακα - 27/10/2018 - Σάββατο 19:00