Διαιτητής
Μαζαράκος Ηλίας
Βοηθοί
Προκοπίου Σταύρος , Λαουτάρης Ανδρέας

Με το εις βάρος μας αποτέλεσμα 2-1 έληξε ο αποψινός ημιτελικός κυπέλλου του ΑΠΟΕΛ έναντι της Ομόνοιας.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ομόνοια φάνηκε πιο οργανωμένη και πιο αποτελεσματική με αποτέλεσμα να σημειώσει 2 τέρματα σε δύο στημένες φάσεις, το πρώτο με τον Μγκούνι και το δεύτερο με τον Πλέτς, και να προηγηθεί με 2-0.

Στην επανάληψη η ομάδα μας ανέβασε ρυθμούς και έλεγξε στο μεγαλύτερο μέρος του το παιγνίδι έχοντας τη μεγαλύτερη κατοχή της μπάλας και δημιουργώντας αρκετές καλές ευκαιρίες. Το τέρμα για το ΑΠΟΕΛ ήρθε στο 80ο λεπτό του παιγνιδιού από τον Κωσταντίνο Μακρίδη και κατάφερε μόνο να μειώσει τη διαφορά σε 2-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα, προηγουμένως η ομάδα μας είχε διεκδικήσει πέναλτι για ανατροπή του Μακρίδη στη μεγάλη περιοχή, το οποίο όμως δεν δόθηκε από τον Ελλαδίτη διαιτητή.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Γιωργαλλίδης, Γεωργίου, Μάρης (80΄ Θεοδότου), Πλετς, Κακογιάννης, Ντομπρασίνοβιτς, Κασέκε, Μοσελίν (76΄ Μαρσελίνιο), Καφού (85΄ Βαττής), Μγκούνι, Βασκονσέλος.

ΑΠΟΕΛ: Νικολόσκι, Μπούρσε, Σεγκιρί, Κόντης, Φλορέα, Μαχλάς (65΄ Μιροσάβλιεβιτς), Τσόροβιτς (88΄ Λουκά), Σατσιάς, Μιχαήλ (76΄ Χατζί), Πίντο, Μακρίδης.

Κίτρινες Κάρτες: Κασέκε – Φλορέα, Τσόροβιτς.