Μαρίνος Σατσιάς
Μάριος Λουκά  (87')
Χρύσης Μιχαήλ
Νίκος Μαχλάς

Νίκη που της δίνει σαφέστατο προβάδισμα για την 2η θέση και την έξοδο της στην Ευρώπη εξασφάλισε η ομάδα μας σήμερα το απόγευμα στο ΓΣΠ έναντι της Ομόνοιας και αύξησε έτσι τους βαθμούς διαφοράς μεταξύ των δύο ομάδων στους 8.

Στο παιγνίδι άνοιξε πρώτη το σκορ η Ομόνοια στο 37ο λεπτό του αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Καϊάφα ενώ 5 λεπτά αργότερα στο 42 η ομάδα μας ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο, ο Χρύσης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γιωργαλλίδη μετά από εκτέλεση πέναλτι.

Στην επανάληψη η ομάδα μας φάνηκε πιο αποτελεσματική και δημιούργησε αρκετές καλές ευκαιρίες, αλλά το νικητήριο γκολ ήρθε μόλις 10 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα, στο 80ο λεπτό, από τον Χαραλαμπίδη ο οποίος σημείωσε και το τελικό 1-2.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Γιωργαλλίδης, Μάρης, Γεωργίου, Βέιγκα, Πλετς, Ντομπρασίνοβιτς (82΄ Βαττής), Κασέκε, Καϊάφας, Καφού (74΄ Μγκούνι), Μοσελίν (64΄ Μαρσελίνιο), Βασκονσέλος.

ΑΠΟΕΛ: Νικολόσκι, Μοραΐς, Χατζί (46΄ Πίντο), Φλορέα, Σεγκιρί (26΄ Δασκαλάκης), Μπούρσε, Σατσιάς, Μιχαήλ, Χαραλαμπίδης (87΄ Λουκά), Μακρίδης, Μαχλάς.

Κίτρινες Κάρτες: Βέιγκα, Βασκονσέλος, Κασέκε, Χατζί, Σατσιάς, Μακρίδης.

Αλκή Ορόκλινη VS ΑΠΟΕΛ

Στάδιο ''N. PAPAS Group - Αμ/στος Επιστροφή'', Λάρνακα - 27/10/2018 - Σάββατο 19:00