Τρύφωνος Στέλιος
Βοηθοί
Νικολάου Κούλλης , Λούκα Ιωάννης

Με άνετη επικράτηση έναντι της ΑΕΛ ολοκλήρωσε η ομάδα μας τις υποχρεώσεις της στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Marfin Laiki απόψε στο ΓΣΠ.

Το ΑΠΟΕΛ έδειξε την υπεροχή του στον αγωνιστικό χώρο από την αρχή και δημιούργησε αρκετές καλές ευκαιρίες με 8 τελικές προσπάθειες κατά τη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου. Ωστόσο οι δύο ομάδες με τη λήξη του ημιχρόνου πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Στην επανάληψη το ΑΠΟΕΛ φάνηκε πιο αποτελεσματικό και άνοιξε το σκορ στο 52ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Μακρίδη, ενώ στο 67 ο Μακρίδης έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Γιαλλούρη σημειώνοντας το τελικό 2-0.

Στο 75ο λεπτό το παιγνίδι διακόπηκε για 6 περίπου λεπτά λόγω συνεχούς ρίψης κροτίδων από τους φιλάθλους της ΑΕΛ τόσο στον αγωνιστικό χώρο όσο και προς τους φιλάθλους του ΑΠΟΕΛ στην κεντρική κερκίδα, μετά από παρέμβαση όμως των παραγόντων της ΑΕΛ τα πράγματα ηρέμησαν και ο αγώνας συνεχίστηκε και ολοκληρώθηκε κανονικά.

ΑΠΟΕΛ: Νικολόσκι, Σεγκιρί, Μπούρσε, Μοραΐς, Χατζί, Φλορέα, Λουκά (90΄ Παναγιώτου), Ζε Κάρλος (85΄ Δασκαλάκης), Μακρίδης, Πίντο, Μαχλάς (90΄ Μιροσάβλιεβιτς).

ΑΕΛ: Γιαλλούρης, Πελεντρίτης, Φασσότ, Καρρίσο, Τοντορόφσκι, Σαμψών, Φιλανιώτης, Μούσα (65΄ Τικίνιο), Εντιαγέ (46΄ Ρόκε), Γκονζάλα (46΄ Κέρκεζ).