Τσαγγάρης Μάριος
Βοηθοί
Παπαπαναγιώτου Ανδρέας , Σωτηρίου Μιχάλης

Άνετη επικράτηση του ΑΠΟΕΛ έναντι της Αλκής μετά από μια μέτρια εμφάνιση της ομάδας μας παρακολουθήσαμε χθες βράδυ στο ΓΣΠ.

Το σκορ για το ΑΠΟΕΛ άνοιξε ο Μαχλάς στο 15΄ όταν με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Χρυσοστόμου και σημείωσε το 1-0. Στη συνέχεια η Αλκή δημιούργησε μια δυο καλές ευκαιρίες χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει.

Στην επανάληψη η ομάδα μας ήταν και πάλι η πιο ουσιαστική στο γήπεδο με αποτέλεσμα να σημειώσει άλλα δύο γκολ σε στημένες φάσεις, με τον Μπρούσερ στο 86’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ και τον Σατσιά στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων που διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Κίτρινες: Μιχαήλ,

ΑΠΟΕΛ: Νικολόσκι, Κόντης, Φλορέα, Μπρόερς, Μοραις, Μιχαήλ, Σατσιάς, Πίντο (77' Λουκά), Χαραλαμπίδης, Ζε Κάρλος, Μαχλάς (65' Τσόροβιτς-82' Μιροσάβλιεβιτς)

• Ο Τσόροβιτς που πέρασε σαν αλλαγή έγινε με τη σειρά του αναγκαστική αλλαγή όταν ένιωσε έντονους πόνους στο γόνατο. Η κατάσταση του θα εκτιμηθεί σήμερα.

Αλκή Ορόκλινη VS ΑΠΟΕΛ

Στάδιο ''N. PAPAS Group - Αμ/στος Επιστροφή'', Λάρνακα - 27/10/2018 - Σάββατο 19:00