Διαιτητής
Γερασίμου Παναγιώτης
Βοηθοί
Λαουτάρης Ανδρέας , Σωτηρίου Μιχάλης

Με συντριπτική νίκη 4-0 έληξε ο αγώνας της ομάδας μας έναντι του Ολυμπιακού στο ΓΣΠ, που δόθηκε στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος.

Το ΑΠΟΕΛ απέκτησε από την αρχή τον έλεγχο του παιγνιδιού και επέβαλε στον Ολυμπιακό τον ρυθμό του. Το πρώτο τέρμα ήρθε στο 19’ από τον Τσόροβιτς μετά από σουτ του Μαχλά. Το δεύτερο τέρμα σημείωσε ο Μακρίδης ένα λεπτό πριν το τέλος του ημιχρόνου και έτσι η ομάδα μας πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της αποτέλεσμα 2-0.

Στην επανάληψη ο ΑΠΟΕΛ συνέχισε να ελέγχει το παιγνίδι και δημιούργησε αρκετές καλές ευκαιρίες σε αντίθεση με τον Ολυμπιακό που δεν κατάφερε να γίνει ιδιαίτερα απειλητικός. Στο 86’ ο Μπρούσερ έστειλε για άλλη μια φορά τη μπάλα στα δίχτυα του Ολυμπιακού και σημείωσε το 3-0, ενώ τρία λεπτά αργότερα, στο 89’, ο Χαραλαμπίδης σκόραρε για πρώτη φορά με τον ΑΠΟΕΛ και διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΑΠΟΕΛ: Νικολόσκι, Φλορέα, Μαχλάς (78΄ Πίντο), Φερνάντες, Μπρούσερς, Σατσιάς, Μακρίδης, Κόντης, Χατζί, Μιχαήλ (68΄ Χαραλαμπίδης), Τσόροβιτς (87΄ Μιροσάβλιεβιτς).