Χρήστος Κόντης
Jose Carlos Santos  (57')
Nemanja Corović
Nenad Mirosavljevic  (80')

Νίκη που μας εξασφαλίζει και μαθηματικά την πρόκριση στους ημιτελικούς του κυπέλλου πέτυχε ψες η ομάδα μας στο ΓΣΠ έναντι του Άρη.

Η ομάδα μας έδειξε από την αρχή του παιγνιδιού την υπεροχή της, αφού πίεζε συνεχώς και είχε στο μεγαλύτερο διάστημα την κατοχής της μπάλας. Μετά από κάποιες χαμένες ευκαιρίες ο Corovic άνοιξε πρώτος το σκορ του παιγνιδιού στο 37’ όταν μετά από σέντρα του Μάριου Λουκά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Άρη.

Στην επανάληψη στο 74’ η ομάδα της Λεμεσού κατάφερε να ισοφαρίσει με γκολ του Αλέκου. Στο 88’ λίγο μετά την είσοδο του στον αγώνα ο Mirosavljevic, μετά από συνδυασμό με τον Moraes, πέτυχε το δεύτερο τέρμα για την ομάδα μας και σημείωσε το 2-1, ενώ 3 λεπτά αργότερα στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων έστειλε για δεύτερη φορά τη μπάλα στα δίχτυα του Χαραλάμπους και διαμόρφωσε το τελικό σκορ του αγώνα 3-1.

ΑΠΟΕΛ: Νικολόσκι, Χάτζι, Κόντης, Μοραϊς, Μπρόερς, Σατσιάς (80 Μιροσάβλιεβιτς), Λουκά, Μακρίδης (72 Πίντο), Ζε Κάρλος (57 Δασκαλάκης), Φερναντές, Τσόροβιτς.