Διαιτητής
Τσαγγάρης Μάριος
Βοηθοί
Προκοπίου Σταύρος , Γρηγοριάδης Νίκος

Μια σημαντική νίκη πέτυχε ψες η ομάδα μας στο Αμμόχωστος έναντι της Νέας Σαλαμίνας.

Το παιγνίδι ξεκίνησε με το ΑΠΟΕΛ να πιέζει διαρκώς και να έχει στο περισσότερο διάστημα την κατοχή της μπάλας. Η πρώτη καλή ευκαιρία όμως ήρθε για τους γηπεδούχους μετά το 15ο λεπτό της αναμέτρησης όταν η Νέα Σαλαμίνα κέρδισε πέναλντι μετά την ανατροπή του Κυπριανού από το Νικολόσκι. Το πέναλντι εκτέλεσε ο Λίμα όμως ο Νικολόσκι με μια πολύ καλή απόκρουση δεν άφησε τη μπάλα να μπει στα δίχτυα. Το σκορ για τον αγώνα άνοιξε στο 36ο λεπτό όταν ο Ζε Κάρλος μετά από πάσα του Μαχλά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καϊρίνου και σημείωσε το πρώτο γκολ για το ΑΠΟΕΛ. Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια αν και προσπάθησαν δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και λίγο πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου το ΑΠΟΕΛ με δεύτερο τέρμα του Ζε Κάρλος σημείωσε το 0-2 που ήταν και το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη με την ομάδα μας να έχει το πάνω χέρι στον αγώνα στο 59’ ο Ζε Κάρλος μετά από συνδυασμό με τον Μαχλά έστειλε για Τρίτη φορά τη μπάλα στα δίχτυα της Νέας Σαλαμίνας και σημείωσε το 3ο γκολ για την ομάδα μας. Στη συνέχεια οι ρυθμοί του παιγνιδιού  του παιγνιδιού έπεσαν και δεν υπήρξαν πολλές καλές φάσεις ενώ στο 83’ μετά από εκτέλεση πέναλντι ο Λιάσος σημείωσε το μοναδικό τέρμα για τη Νέα Σαλαμίνα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ του αγώνα ο οποίος έληξε 1-3.

ΑΠΟΕΛ: Νικολόσκι, Κόντης, Φλορέα (63' Χατζί), Σεγκιρί, Μπρουσέρ, Σατσιάς (70' Λουκά), Μιχαήλ, Μακρίδης, Πίντο, Ζε Κάρλος, Μαχλάς (75' Τσόροβιτς)

Κίτρινες: Νικολόσκι